Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА РАК ТІЛА МАТКИ ТА КЛІНІКО-ГЕНЕАЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ФОРМУВАННЯ ГРУП РИЗИКУ

ДИНАМІКА ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА РАК ТІЛА МАТКИ ТА КЛІНІКО-ГЕНЕАЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ФОРМУВАННЯ ГРУП РИЗИКУ

Назва:
ДИНАМІКА ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА РАК ТІЛА МАТКИ ТА КЛІНІКО-ГЕНЕАЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ФОРМУВАННЯ ГРУП РИЗИКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,89 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ, ОНКОЛОГІЇ І
РАДІОБІОЛОГІЇ ім. Р.Є.КАВЕЦЬКОГО
КОЛЕСНІК Ярослав Федорович
УДК 616-[006.04:084]:618.14:575
ДИНАМІКА ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА РАК ТІЛА МАТКИ
ТА КЛІНІКО-ГЕНЕАЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ
ФОРМУВАННЯ ГРУП РИЗИКУ
14.01.07 – онкологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України і Білоцерківському онкологічному диспансері МОЗ України.
Науковий керівник - доктор медичних наук
Поліщук Людмила Захарівна,
провідний науковий співробітник лабораторії онкогенетики Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, м. Київ.
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор
Шляховенко Володимир Олексійович,
завідувач відділу ензимології пухлин Інституту
експериментальної патології, онкології і радіобіології
ім. Р.Є. Кавецького НАН України, м. Київ.
- доктор медичних наук
Вакуленко Галина Олексіївна,
доцент кафедри онкології Київського національного медичного університету ім. О.О.Богомольця, м. Київ.
Провідна установа – Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра онкології, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться ”12” травня 2004 року о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 45.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий “ 10 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Н.В. Бородай
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Профілактика і рання діагностика злоякісних новоутворень є найважливішою соціально-біологічною проблемою. На це вказує ряд досліджень, згідно з якими у багатьох країнах світу, у тому числі в Україні, спостерігається зростання захворюваності на такі “хвороби цивілізації” як рак тіла матки (РТМ), молочної залози (РМЗ), товстої кишки (РТК), легені (РЛ), яєчника (РЯ) та інші [Г.Цыбырнэ, 2000; С.О.Шалімов, 2000, 2001, 2002; А.П.Кравцова, 2000; Старинский В.В. и соавт., 2002; P.Scafida et al., 1998; M.Ghazli et al.,1999]. За даними Національного ракового реєстру Інституту онкології АМН України щорічно хворіють на рак до 160 тисяч чоловік і щорічно вмирають від раку 100 тисяч чоловік. Серед хворих 47% складають особи працездатного віку, а рівень захворюваності жінок за стандартизованими показниками перевищує такий у чоловіків. В Україні захворюваність жінок на РТМ складає 21,2 0/0000 (за українським стандартом) 2000 року або 14,7 0/0000 (за світовим стандартом) і перевищує захворюваність жінок на рак шийки матки [З.П.Федоренко, 2002]. Подальше підвищення захворюваності жінок на рак, згідно прогнозу Національного ракового реєстру [С.О.Шалімов, 2001], висуває проблему профілактики і раннього виявлення пухлин на провідне місце у системі онкологічної служби.
Показники виявлення РТМ на профілактичних оглядах варіабельні і сягають від 4,1% до 60,4% (в середньому по Україні 32,5%). У 22,0% хворих РТМ діагностується в ІІІ-ІV стадії, коли неможливим є радикальне лікування, а 14,8% хворих від вперше взятих на облік не доживають одного року [С.О.Шалімов, 2003], тобто профілактичні огляди жіночого населення в аспекті діагностики РТМ себе не виправдали. Це можна пояснити тим, що, по-перше, РТМ не є візуальною локалізацією раку і для його діагностики необхідне застосування інструментальних і цитоморфологічних методів дослідження, по-друге, клінічні прояви РТМ подібні до таких у хворих на залозисту гіперплазію ендометрію (ЗГЕ) і проявляються матковими кровотечами. Якщо раніше вважалося оптимальним виявлення РТМ на I стадії пухлинного процесу, то після фундаментальних досліджень Я.В.Бохмана та його cпівробітників (1993) стало ясно, що покращення лікування хворих і збільшення строків їх виживаності пов’язано з діагностикою і лікуванням мінімального раку ендометрію та передракових процесів [С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИНАМІКА ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА РАК ТІЛА МАТКИ ТА КЛІНІКО-ГЕНЕАЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ФОРМУВАННЯ ГРУП РИЗИКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок