Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАКТОРИ ПРИРОДНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ НОВОНАРОДЖЕНИХ ВІД МАТЕРІВ ІЗ СОМАТИЧНОЮ ТА ІНФЕКЦІЙНО-ЗАПАЛЬНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ

ФАКТОРИ ПРИРОДНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ НОВОНАРОДЖЕНИХ ВІД МАТЕРІВ ІЗ СОМАТИЧНОЮ ТА ІНФЕКЦІЙНО-ЗАПАЛЬНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ

Назва:
ФАКТОРИ ПРИРОДНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ НОВОНАРОДЖЕНИХ ВІД МАТЕРІВ ІЗ СОМАТИЧНОЮ ТА ІНФЕКЦІЙНО-ЗАПАЛЬНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ШВЕЦОВА НАТАЛЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 612.017.1:616–053.31
ФАКТОРИ ПРИРОДНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ НОВОНАРОДЖЕНИХ ВІД МАТЕРІВ ІЗ СОМАТИЧНОЮ ТА ІНФЕКЦІЙНО-ЗАПАЛЬНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ
14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Луганському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, Бобровицька Антоніна Іванівна,
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького,
професор кафедри дитячих інфекцій.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Дриневський Микола Павлович,
Український науково-дослідний інститут дитячої курортології та
фізіотерапії (м. Євпаторія), директор;
доктор медичних наук, професор Лихачова Аза Сергіївна,
Харківська медична академія післядипломної освіти,
завідувач кафедри неонатології.
Провідна установа: Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків АМН України, м. Харків, відділ педіатрії.
Захист відбудеться " 26 " лютого 2002 р. о 14   годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий " 25 " січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А.ХреновЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед проблем, пов'язаних із збереженням потомства, центральне місце займає проблема взаємозв’язку здоров'я дітей із здоров'ям батьків, особливо матерів (Калюжна Л.Д. та співавт., 1998; Гойда Н.Г., Суліма О.Г.,1999; Лук'янова О.М., Антипкін Ю.Г., 1999; Антипкін Ю.Г., Кривопустов С.П., 2000).
Однією з причин перинатальної захворюваності і смертності новонароджених є внутрішньоутробне та інтранатальне інфікування плода. В структурі неонатальної смертності інфекційно-запальна патологія займає друге місце. Внутрішньоутробне інфікування знаходиться на третьому місці в структурі захворюваності новонароджених і складає 10,82причому його частота зростає швидкими темпами (Багірян І.О. та співавт., 1999).
Формування перинатальної патології, зокрема інфікованості, обумовлюється активністю інфекційного процесу в матері і станом власної природної резистентності плода і новонародженого (Струнина И.Г., 1993). Імунна депресія у новонароджених при перинатальному інфікуванні може зберігатися тривалий час, що сприяє формуванню імуноопосередкованої патології (Самсыгина Г.А. и соавт., 1997). В останні роки в патогенезі гнійно-запальних захворювань у новонароджених доведена суттєва роль імунного дисбалансу з переважним пригніченням Т-клітинної ланки імунітету (Передерій В.Г. та співавт., 1995; Пікуза О.І. та співавт., 1997; Місюра Л.І. та співавт., 1998; Тіщенко В.П. та співавт., 1999).
Вищевикладене стало передумовою для комплексного дослідження факторів природної резистентності організму новонароджених, які народилися від матерів з інфекційно-запальною та соматичною патологією, що дозволить поширити можливості прогнозування ризику виникнення у них гнійно-запальних захворювань у неонатальному періоді.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукова робота являється складовою частиною що до основного плану науково-дослідної роботи Луганського державного медичного університету в рамках комплексної теми науково-дослідної роботи пріоритетного фінансування Кабінету Міністрів України “Розробка автоматизованої програми медико-соціального моніторингу здоров'я дітей різних вікових груп, які мешкають в Донбасі” (№ державної реєстрації 0100U001045).
Мета дослідження: наукове обґрунтування ризику виникнення гнійно-запальних захворювань в неонатальному періоді у новонароджених, які народилися від матерів із соматичною та інфекційно-запальною патологією, на підставі оцінки стану природної резистентності їхнього організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФАКТОРИ ПРИРОДНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ НОВОНАРОДЖЕНИХ ВІД МАТЕРІВ ІЗ СОМАТИЧНОЮ ТА ІНФЕКЦІЙНО-ЗАПАЛЬНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок