Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА У ВІЙНАХ ПЕРІОДУ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ

РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА У ВІЙНАХ ПЕРІОДУ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ

Назва:
РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА У ВІЙНАХ ПЕРІОДУ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,24 KB
Завантажень:
515
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ”ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА“
 
РАДЕЦЬКИЙ Віталій Григорович
 
УДК 355. 48 “
РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА У ВІЙНАХ
ПЕРІОДУ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ
20.02.22 – Військова історія
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України, науки і техніки Національного університету ”Львівська політехніка“, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: член-кореспондент Академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України,
доктор історичних наук, професор
Сідак Володимир Степанович,
Національна академія Служби Безпеки України, проректор – начальник інституту.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кузьминець Олександр Васильович,
Національний університет внутрішніх справ України,
начальник кафедри історії держави і права;
кандидат історичних наук, доцент
Буковський Іван Васильович,
Національний університет „Львівська політехніка”,
доцент кафедри історії України, науки і техніки.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 7 ” квітня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 Національного університету ”Львівська політехніка“ (79013, м. Львів, вул. Степана Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету ”Львівська політехніка“ (79013, м. Львів, вул. Степана Бандери, 12).
Автореферат розісланий “ 3 ” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент
Зінкевич Р. Д.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як показав історичний досвід другої половини ХХ століття, однією з найнебезпечніших загроз людству та сучасній світовій цивілізації є локальні війни і збройні конфлікти. Вони й надалі у близькому майбутньому будуть дестабілізуючим фактором міжнародного та внутрішнього життя. Отже, ґрунтовне вивчення досвіду локальних війн і збройних конфліктів залишатиметься важливим завданням забезпечення безпеки та підтримання обороноздатності держав і народів, зокрема й України.
Війни, що відбулися в другій половині ХХ століття, становлять інтерес як суто історичний, так і з погляду воєнного мистецтва, поскільки в них виникали та знаходили свій розвиток як нові, так і вже існуючі засоби збройної боротьби, методи, принципи, форми і способи ведення воєнних дій, тощо. Досвід підготовки та ведення операцій в ході цих війн, а також їх уроки не втратили свого значення до сьогодення і мають бути творчо використані в сучасних умовах. Саме тому вивчення та осмислення цього досвіду на етапі реформування та розвитку Збройних Сил України набуває особливого значення. Він є повчальним з погляду вивчення способів підготовки та ведення наступальних, оборонних, десантних і протидесантних операцій (боїв) в умовах різноманітної місцевості та на приморських напрямках, причому за значної переваги однієї із сторін над іншою в засобах збройної боротьби. Вивчення воєнно-політичного і суто військового аспектів війн та збройних конфліктів зазначеного періоду важливе й для визначення дієвих заходів щодо зміцнення національної безпеки та оборони нашої держави, сучасних пріоритетів у військовому будівництві, оперативній та бойовій підготовці військ, для вироблення практичних рекомендацій щодо підготовки держави і Збройних Сил до можливих воєнних дій.
Разом з тим, слід зазначити, що в Україні зазначені аспекти по теперешній час залишаються ще недостатньо дослідженими. У вітчизняній історіографії наукові праці з цієї проблематики практично відсутні, що безумовно свідчить про актуальність і важливість розробки обраної автором теми наукового пошуку та зумовлює сутність наукового завдання, яке вирішується в даному дослідженні.
Наукове завдання дисертаційної роботи полягає у вивченні еволюції воєнного мистецтва у воєнних конфліктах другої половини XX століття, виявленні основних факторів, що впливають на нього, закономірностей і тенденцій його подальшого розвитку з метою вироблення рекомендацій воєнному і воєнно-політичному керівництву держави щодо використання історичного досвіду у теорії і практиці воєнного будівництва в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА У ВІЙНАХ ПЕРІОДУ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок