Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ ТА ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБІ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА РЕВМАТИЗМ

ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ ТА ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБІ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА РЕВМАТИЗМ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ ТА ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБІ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА РЕВМАТИЗМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,96 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТРИПІЛКА СВІТЛАНА АНАТОЛІЇВНА
УДК: 616.12-005.4-036-092:616-002.77
ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ ТА ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБІ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА РЕВМАТИЗМ
14.01.11 – Кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
ХАРКІВ - 2003


Дисертациєю є рукопис
Робота виконана в Інституті терапії АМН України, м. Харків.
Науковий керівник доктор медичних наук, професор
Волков Володимир Іванович,
Інститут терапії АМН України, м. Харків,
завідувач відділу атеросклерозу та його
ускладнень
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Латогуз Іван Кіндратович,
Харківський державний медичний університет,
МОЗ України, завідувач кафедри внутрішніх хвороб, спортивної медицини і лікувальної фізичної культури;
доктор медичних наук, професор
Ніконов Вадим Володимирович,
Харківська медична академія післядипломної освіти, МОЗ України, завідувач кафедри швидкої та невідкладної допомоги.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска
АМН України, м. Київ, відділ атеросклерозу
та ішемічної хвороби серця.
Захист відбудеться “23” жовтня 2003 року о 13.30 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківскому державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університету (м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий “22” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
к.мед.н., доцент, Овчаренко Л.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання взаємозв’язку між ревматизмом й атеросклерозом існує вже не одне десятиріччя і дотепер не має однозначного рішення. В останні роки широко обговорюється роль запалення в розвитку і прогресуванні атеросклеротичного ураження судин.(Насонов Е.Л., 2002; Ross R., 1999; Cusack M. et al., 2001; Munro J.M. et al., 1988). Тому сьогодні вважається особливо актуальним вивчення зв'язку між імунопатологічними порушеннями, що складають основу патогенезу ревматичних хвороб, і розвитком атеросклерозу коронарних судин. Поширення вторинної профілактики ревматизму, а також застосування сучасних засобів медикаментозної та хірургічної корекції ревматичних вад серця збільшило тривалість життя даної категорії хворих (Беневоленская Л.И., 1988). У зв'язку з чим, зросло його сполучання з ішемічною хворобою серця (ІХС), і це зумовлює необхідність вивчення впливу ревматичного процесу на перебіг ІХС.
За даними літератури (Situnayake R.D., Kitas G., 1997; Seriolo B. et al., 1996; Farhey Y., 1997; Насонов Е.Л., 1998), існує кілька гіпотез, що пояснюють механізм розвитку атеросклерозу коронарних судин у хворих з ревмопатологією. Відповідно до однієї з них ранні прояви атеросклеротичних змін пов'язують з порушеннями у ліпідно-білковому спектрі сироватки крові (Bowden D., 1987). При захворюваннях сполучної тканини (таких, як системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит) зустрічаються два основних типи дисліпопротеїнемії, причому, обидва є атерогенними. Один з них асоціюється з запальною активністю хвороби (McGregor A. et al., 1992) і розвивається вже в дебюті захворювання в осіб молодого і навіть дитячого віку (Ilowit N.T. et al., 1988) до призначення глюкокортикоїдів (ГК). Він проявляється зниженням концентрації холестерину ліпопротеїдів високої щільності (ХС ЛПВЩ), збільшенням рівня холестерину ліпопротеїдів низької щільності (ХС ЛПНЩ) і тригліцеридів (ТГ). Інший, що характеризується збільшенням рівня загального холестерину (ЗХС) і ТГ, пов'язаний з тривалим лікуванням глюкокортикоїдами, часто сполучається з іншими факторами ризику ІХС, такими як надлишкова маса і підвищення артеріального тиску (Aoki K., Kawai S, 1993).
Ще один можливий механізм передчасного розвитку ІХС при ревматичних хворобах пов'язаний із синтезом антифосфоліпідних антитіл (Vaarala O., 1996). Антифосфоліпідні антитіла (АФЛ) – гетерогенна популяція антитіл, що реагує з широким спектром фосфоліпідів і фосфоліпідзв’язуючих білків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ ТА ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБІ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА РЕВМАТИЗМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок