Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ ПРЕЕКЛАМПСІЇ ТА НЕСПЕЦИФІЧНА ІМУНОТЕРАПІЯ КРІОКОНСЕРВОВАНОЮ СУСПЕНЗІЄЮ ПЛАЦЕНТИ ЛЮДИНИ ЯК МЕТОД ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ

ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ ПРЕЕКЛАМПСІЇ ТА НЕСПЕЦИФІЧНА ІМУНОТЕРАПІЯ КРІОКОНСЕРВОВАНОЮ СУСПЕНЗІЄЮ ПЛАЦЕНТИ ЛЮДИНИ ЯК МЕТОД ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ

Назва:
ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ ПРЕЕКЛАМПСІЇ ТА НЕСПЕЦИФІЧНА ІМУНОТЕРАПІЯ КРІОКОНСЕРВОВАНОЮ СУСПЕНЗІЄЮ ПЛАЦЕНТИ ЛЮДИНИ ЯК МЕТОД ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,54 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛІСІЦИНА НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 618.3 – 008.6 – 084 – 085.37 + 615.361
ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ ПРЕЕКЛАМПСІЇ
ТА НЕСПЕЦИФІЧНА ІМУНОТЕРАПІЯ
КРІОКОНСЕРВОВАНОЮ СУСПЕНЗІЄЮ ПЛАЦЕНТИ ЛЮДИНИ
ЯК МЕТОД ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Грищенко Ольга Валентинівна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри перинатології та гінекології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Ліпко Оксана Петрівна, Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри акушерства та гінекології №1;
доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Зелінський Олександр Олексійович, Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №2.
Провідна установа:
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, відділення патології вагітності та пологів, м. Київ.
Захист відбудеться “ 23 ” грудня 2004 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 20 ” листопада 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор В.В. Лазуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У структурі материнської та перинатальної захворюваності і смертності прееклампсія (ПЕ) вагітних упродовж багатьох років посідає провідні позиції. Незважаючи на застосування високоінформативних методів обстеження, виникнення оригінальних лікувально-профілактичних тенденцій і напрямків, частота ПЕ вагітних на Україні становить 11-16,6%, синдром затримки внутрішньоутробного розвитку плоду (СЗВРП) спостерігається в 29,1% випадків, а перинатальна смертність коливається в межах від 7 до 44,4‰. Наведені дані характеризують ПЕ як надзвичайно актуальну і важливу в медико-соціальному плані проблему, що потребує постійного вивчення (Р.В. Богатирьова, Б.М. Венцківський, В.Є. Дашкевич і співавт., 1999; А.Г. Коломійцева, 1999).
Пріоритет серед етіопатогенетичних теорій протягом останніх років відводиться імунологічній концепції, за якою ПЕ з’являється в результаті зриву багатокомпонентного адаптаційного механізму гестаційної імунологічної толерантності, який реалізується через порушення фетоплацентарних взаємовідношень між організмом матері та плодом і проявляється поліорганною недостатністю (В.І. Грищенко і співавт., 1999; B.M. Alving, 2001; A. Millan-Mon et al., 2003).
Вирішальне значення в патогенезі аутоімунних проявів ПЕ вагітних відіграє порушення регуляторної функції Т-клітинної системи імунітету, що зумовлює зрив толерантності В-лімфоцитів до аутоантигенів і гіперпродукцію антитіл, фіксація яких на клітинах-мішенях призводить до руйнування останніх шляхом фагоцитозу (А.Н. Гольцев, 1999; G.J.C. Briones et al., 2002; L. Guilbert et al., 2003).
Велика роль у створенні імунологічної толерантності при вагітності відводиться плаценті. Речовини, що синтезуються плацентою, впливають на різноманітні ланки імунної системи матері, змінюють імунну реакцію на фетоплацентарний комплекс і сприяють формуванню імунної системи плоду. За рахунок вторинного імунодефіциту знижена імунореактивність організму вагітних з ПЕ супроводжується вираженими гіпоксичними руйнуваннями плаценти, наслідком яких є порушення білковосинтетичної функції плаценти в цілому, що призводить до зростання титру антифосфоліпідних аутоантитіл і формуванню первинної фетоплацентарної недостатності, однією із клінічних ознак якої являється СЗВРП (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ ПРЕЕКЛАМПСІЇ ТА НЕСПЕЦИФІЧНА ІМУНОТЕРАПІЯ КРІОКОНСЕРВОВАНОЮ СУСПЕНЗІЄЮ ПЛАЦЕНТИ ЛЮДИНИ ЯК МЕТОД ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок