Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ СИСТЕМАМИ ПРОТИКОРОЗІЙНОГО ЗАХИСТУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ СИСТЕМАМИ ПРОТИКОРОЗІЙНОГО ЗАХИСТУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ СИСТЕМАМИ ПРОТИКОРОЗІЙНОГО ЗАХИСТУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,01 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Скляров Станіслав Олександрович
УДК 004.03:624.15
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ СИСТЕМАМИ ПРОТИКОРОЗІЙНОГО ЗАХИСТУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ
05.13.06 – автоматизовані системи управління та
прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертація є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: – кандидат технічних наук, доцент Дудар Зоя Володимирівна, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри програмного забезпечення ЕОМ.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Самойленко Микола Іванович, Харківська державна академія міського господарства, завідувач кафедри систем автоматизованого проектування.
- доктор технічних наук, професор Кузнецов Борис Іванович, Українська інженерно-педагогічна академія м. Харків, завідувач кафедри систем управління.
Провідна установа:
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", Міністерство освіти і науки України, кафедра автоматизованих систем обробки інформації та управління, м. Київ
Захист відбудеться 17.12.2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, Харків, пр. Леніна, 14, тел.: (0572) 40-91-13.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою 61166, Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий 15.11.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Саєнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Магістральні підземні трубопроводи являють собою складні інженерні споруди, що не піддаються практично моральному зносу. Термін їхньої експлуатації при антикорозійному захисті може досягати багатьох десятків років. На сьогоднішній день на Україні експлуатується понад 42 магістральних газопроводів загальною протяжністю понад 34 тисячі кілометрів. Значна їхня частина експлуатується більше 20 років. Однієї з основних причин відмов і аварій на магістральних трубопроводах є грунтова корозія металу.
У відмінності від країн Заходу газопроводи України посередньо або погано ізольовані через старіння ізоляційних покриттів, низьку якість ізоляційних матеріалів, а також недотримання нормативів по укладці трубопроводів у грунт під час будівництва. Тому їхня довговічність і надійність безпосередньо залежить від рівня розвитку засобів протикорозійного захисту. У зв'язку з цим на Україні широко поширений активний катодний метод захисту. На сьогоднішній день магістральні газопроводи України захищають понад 5 тис. установок катодного захисту, кожна з яких вимагає технічного обслуговування і ремонту.
Основною задачею по боротьбі з корозією є забезпечення безперебійної роботи установок катодного захисту з метою підтримки необхідного рівня захисного потенціалу як по протяжності газопроводу, так і в часі. При цьому дуже актуальним є питання ефективності роботи засобів електрохімзахисту. Шляхами до його підвищення є оптимальне планування робіт, пов'язаних з ремонтом засобів електрохімзахисту (ЕХЗ) та заміною ізоляційних покриттів трубопроводу, а також узгодження режимів роботи катодних установок з метою забезпечення повного захисту газопроводів по протяжності при мінімальних витратах енергоресурсів. Ці проблеми постають особливо гостро у зв'язку з обмеженістю матеріальних і енергетичних ресурсів на Україні.
Актуальною також є проблема забезпечення надійності трубопроводів шляхом зниження кількості аварій, що виникають через корозійне розчинення металу. Рішення цієї проблеми полягає у своєчасному виявленні корозійно небезпечних ділянок і прийнятті відповідних заходів для запобігання можливої аварійної ситуації.
Шляхами до зниження витрат, пов'язаних із трубопровідним транспортом, є підвищення ефективності і надійності роботи систем протикорозійного захисту за рахунок автоматизації вирішення задач обробки даних сезонних та комплексних корозійних обстежень трубопроводів, розрахунку оптимальних режимів роботи катодних установок, планування робіт по заміні катодних установок, ізоляційних покриттів і тіла труби на ділянках трубопроводів в умовах обмеженості матеріальних та фінансових ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ СИСТЕМАМИ ПРОТИКОРОЗІЙНОГО ЗАХИСТУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок