Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГО-ЕКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА АСОЦІАЦІЙ POA PRATENSIS L. І POA ANGUSTIFOLIA L. В УМОВАХ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ'Я (РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ, ОХОРОНА І ВІДТВОРЕННЯ)

БІОЛОГО-ЕКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА АСОЦІАЦІЙ POA PRATENSIS L. І POA ANGUSTIFOLIA L. В УМОВАХ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ'Я (РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ, ОХОРОНА І ВІДТВОРЕННЯ)

Назва:
БІОЛОГО-ЕКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА АСОЦІАЦІЙ POA PRATENSIS L. І POA ANGUSTIFOLIA L. В УМОВАХ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ'Я (РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ, ОХОРОНА І ВІДТВОРЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,46 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дніпропетровський державний університет
ЛІСОВЕЦЬ ОЛЕНА ІВАНІВНА
УДК 581.5(477.63)
БІОЛОГО-ЕКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА АСОЦІАЦІЙ
POA PRATENSIS L. І POA ANGUSTIFOLIA L. В УМОВАХ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ'Я (РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ, ОХОРОНА І ВІДТВОРЕННЯ)
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор
Мицик Леонід Павлович,
Дніпропетровський державний університет Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Бурда Раїса Іванівна,
Інститут агроекології та біотехнології Української Академії аграрних наук, м. Київ
доктор біологічних наук, професор
Царик Йосиф Володимирович,
Львівський національний університет ім. І. Франка Міністерства освіти і науки України, м. Львів
Провідна установа: | Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України, м. Сімферополь
Захист відбудеться 18 жовтня 2000 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському державному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, провулок Науковий, 13, корпус 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського державного університету Міністерства освіти і науки України.
Автореферат розісланий 18 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, доцент А.О. Дубина


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Для стабілізації екологічної рівноваги в агроландшафтах сучасна система землеробства в Україні передбачає вилучення з обробки 10 млн. га землі і переведення її з ріллі в природні кормові угіддя, у тому числі 6-7 млн. га - під постійне залуження. При цьому необхідно створювати природні луки і пасовища тривалого використання, задерняти схили, водоохоронні зони, а також землі, забруднені радіонуклідами (Сайко, 1996). З метою оптимізації навколишнього середовища за допомогою дернових покриттів доцільно використовувати тонконіг лучний (Poa pratensis L.) і тонконіг вузьколистий (Poa angustifolia L.) багаторічні дерноутворюючі злаки, широко поширені в північній півкулі, в тому числі в Україні. Тонконіг лучний давно використовується для створення газонів (Головач, 1955; Сигалов, 1971), штучних сіножатей і пасовищ (Вильямс, 1949; Прянишников, 1965) у помірній зоні. Тонконіг вузьколистий, подібний з ним за морфологічними ознаками, але більш засухостійкий, рекомендується дослідниками для випробування і використання в степовій зоні (Ларин, 1950; Прокудін, 1953; Берестенникова, Мыцык, 1977). Проте, дотепер ці злаки в степовій Україні і, зокрема, на Дніпропетровщині в культурі не застосовуються (якщо не зважати на їх досить незначну участь в складі травостою декоративних і спортивних газонів). У зв'язку з цим є актуальними дослідження їхніх біолого-екологічних особливостей у степовому Придніпров'ї, в тому числі з використанням біогеоценотичного підходу, який раніше не застосовувався.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в складі Комплексної експедиції Дніпропетровського державного університету з вивчення природних і штучних лісів степової зони України в складі загону, що досліджував взаємозв'язки трав'янистої і деревної рослинності (держбюджетні теми 01950007121 г/б 60-94; 0197V000657 г/б 01-9-97).
Мета та задачі дослідження. Метою даної роботи є еколого-біогеоценотичне обгрунтування раціонального використання, охорони і відтворення рослинних угруповань з участю Poa pratensis і Poa angustifolia як компонентів біорізноманіття рослинного покриву степового Придніпров'я, а також розробка рекомендацій з ефективного використання даних видів для оптимізації навколишнього середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БІОЛОГО-ЕКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА АСОЦІАЦІЙ POA PRATENSIS L. І POA ANGUSTIFOLIA L. В УМОВАХ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ'Я (РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ, ОХОРОНА І ВІДТВОРЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок