Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ МІСТОБУДІВНИХ ПРОЦЕСІВ В РЕГІОНАХ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ МІСТОБУДІВНИХ ПРОЦЕСІВ В РЕГІОНАХ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ МІСТОБУДІВНИХ ПРОЦЕСІВ В РЕГІОНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Балик Тетяна Василівна
УДК 332.14: 711.4
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ МІСТОБУДІВНИХ ПРОЦЕСІВ В РЕГІОНАХ
Спеціальність 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луцькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України, м.Луцьк.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Кривов’язюк Ігор Володимирович,
Луцький національний технічний університет,
доцент кафедри економіки та підприємництва
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Федоренко Валентин Григорович,
Інститут підготовки кадрів
Державної служби зайнятості України,
завідувач кафедри економіки та фінансів
кандидат економічних наук
Шульц Світлана Леонідівна
Інститут регіональних досліджень
НАН України,
старший науковий співробітник.
Захист відбудеться 2 липня 2008 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 2 червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук |
В.І. Жовтанецький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі формування та розвитку поселень важливу роль відведено містобудівній діяльності та просторовій організації різного рівня агломерацій. Внаслідок дії різноманітних соціальних, економічних, екологічних, транспортних та інших факторів посилюються процеси агломерування, урбанізації та регіоналізації, виникають проблеми гармонійного розвитку міст та прилеглих територій. Особливо це проявляється в нових соціально-економічних та законодавчо-нормативних умовах розвитку України, коли виникає необхідність посилення прогнозованості, економічної доцільності та впорядкованості процесів розвитку містобудівних процесів.
Нині ситуація ще більше ускладнилась, причиною чого є недостатньо обґрунтована методологічна основа містобудівних прогнозів, відсутність моделей довгострокового формування міст в окремих регіонах країни, недосконалість методів та нормативів містобудівного проектування, що виникають як наслідок зниження ролі організаційно-економічних механізмів розвитку містобудівних процесів. Існування суттєвих проблем в містобудуванні вимагає розробки нових методів та підходів до вдосконалення управлінського інструментарію, який би забезпечив регулювання, планування, координацію та контроль в процесі гармонійного територіального розвитку міст, сприяв розвитку соціально-економічних процесів в регіонах України.
Дослідженню питань містобудівної діяльності присвячено багато праць зарубіжних та вітчизняних вчених. Значний внесок в розробку методологічних підходів у визначенні змісту й оцінки процесів містобудування належить напрацюванням М.Габреля, М.Долішнього, Г.Зубкова, С.Кабакової, Є.Куць, М.Кушніренко, В.Макухіна, А.Мамедова, Т.Нечаєвої, А.Осітнянко, Н.Павліхи, С.Попова, Л.Шевчук, С.Шульц, З.Яргіної та ін.
Фундаментальними з позицій дослідження проблем територіального планування, містобудівного моделювання є праці теоретиків та практиків вітчизняної школи містобудування: Ю.Білоконя, У.Валетти, О.Вашкулата, В.Владимирова, В.Гусакова, Ю.Дехтяренка, О.Драпіковського, М.Дьоміна, І.Іванової, Є.Клюшниченка, І.Кривов’язюка, М.Ксеневича, В.Макухи, Ю.Манцевича, В.Нудельмана, В.Павлова, О.Петраковської, А.Плешкановської, В.Тимохіна, А.Третяка, В.Федоренка, Г.Фільварова, І.Фоміна.
Стратегічні підходи в прогнозуванні та плануванні територіального розвитку розкрито в працях зарубіжних вчених Е.Дж.Блейклі, К.Дж.Джонса, М.Тодаро, Дж.Форрестера, П.Холла та інших.
Аналіз досліджень та публікацій в даній сфері показав, що за останні роки проблема розвитку містобудівних процесів викликала значний інтерес науковців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ МІСТОБУДІВНИХ ПРОЦЕСІВ В РЕГІОНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок