Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТІВ ДОШКІЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ ДО РОБОТИ У СІМ’ЯХ

ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТІВ ДОШКІЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ ДО РОБОТИ У СІМ’ЯХ

Назва:
ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТІВ ДОШКІЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ ДО РОБОТИ У СІМ’ЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КОВАЛЕВСЬКА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 37.018.1:378 (73)
ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ
ФАКУЛЬТЕТІВ ДОШКІЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ ДО РОБОТИ У СІМ’ЯХ
13.00.04 – “Теорія і методика професійної освіти”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України, м. Київ.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор,
Лещенко Марія Петрівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри педагогіки, м.Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Біда Олена Анатоліївна,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького, професор
кафедри теорії та історії педагогіки м. Черкаси;
кандидат педагогічних наук,
Шанскова Тетяна Ігорівна,
Житомирський державний педагогічний університет
імені Івана Франка, старший викладач
кафедри соціальної педагогіки та
педагогічної майстерності, м. Житомир.
Провідна установа: Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди.
Захист відбудеться 20 березня 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, ).
Автореферат розісланий “19” лютого 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Соціально-економічні, соціокультурні процеси останнього десятиліття позначилися на процесі розвитку та становлення української держави. Трансформація, модернізація базових державних інститутів, еволюція суспільної свідомості у світлі глобалізаційних процесів сприяють оновленню та формуванню нового бачення перспективи розвитку української держави. Зміна соціальної орієнтації у будь-який історичний період неодмінно супроводжується реформуванням освітньо-виховної системи, системи підготовки кадрів. Саме на цьому наголошено у Конституції України, Законах України „Про освіту”, „Про вищу освіту”, „Про дошкільну освіту”, Державній національній програмі „Освіта” („Україна ХХІ століття”), Національній доктрині розвитку освіти, Державній програмі „Вчитель”.
В умовах кризи соціально-економічного, духовного, культурного розвитку суспільства особливого значення набуває сім’я як оптимальне природне середовище розвитку, виховання та навчання дітей. Саме тому держава здійснює кроки щодо підтримки та захисту сім’ї як соціального інституту, що відповідатиме за виховання, навчання та розвиток дітей.
Спрямованість державних заходів на забезпечення можливості отримання освіти у домашніх умовах сприяла відродженню інституту домашніх вихователів. Дошкільну освіту, що є фундаментом, первинною складовою частиною системи неперервної освіти, відповідно до Закону України „Про дошкільну освіту”, можна отримати як у дошкільному закладі, так і в сім’ї.
Водночас традиційна система підготовки студентів факультетів дошкільної педагогіки до роботи у сім’ї не повною мірою враховує актуальні проблеми і соціальні орієнтири сучасної родини, особливості взаємодії педагога та сім’ї. Тому виникає суперечність між потребами сім’ї і недостатньою професійною компетентністю домашнього педагога.
Проблемі професійної підготовки вихователів присвячено багато досліджень вітчизняних та зарубіжних авторів. Теоретичні та методологічні основи даної проблеми знайшли відображення у працях класиків педагогічної науки К. Ушинського, С. Русової, А. Макаренка, В. Сухомлинського; у наукових дослідженнях сучасних учених-педагогів і психологів А. Алексюка, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТІВ ДОШКІЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ ДО РОБОТИ У СІМ’ЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок