Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ОСНОВИ ПАЛЬОВИХ АНКЕРІВ З РОЗШИРЕННЯМИ ПО ДОВЖИНІ СТОВБУРУ

НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ОСНОВИ ПАЛЬОВИХ АНКЕРІВ З РОЗШИРЕННЯМИ ПО ДОВЖИНІ СТОВБУРУ

Назва:
НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ОСНОВИ ПАЛЬОВИХ АНКЕРІВ З РОЗШИРЕННЯМИ ПО ДОВЖИНІ СТОВБУРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,43 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МОРСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАЗІН СЕМЕН В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ
УДК 624.131.531
НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ОСНОВИ
ПАЛЬОВИХ АНКЕРІВ З РОЗШИРЕННЯМИ
ПО ДОВЖИНІ СТОВБУРУ
Спеціальність 05.23.02 – Підвалини та фундаменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка (ПолтНТУ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Винников Юрій Леонідович, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Міністерство освіти і науки України, докторант кафедри нафтогазових промислів і геотехніки, м. Полтава.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Дубровський Михайло Павлович, Одеський національний морський університет, Міністерство освіти і науки України, завідувач кафедри морських і річкових портів, водних шляхів та їх технічної експлуатації, м. Одеса;
кандидат технічних наук, професор Догадайло Анатолій Іванович, Одеська державна академія будівництва та архітектури, перший проректор, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Провідна установа: Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Міністерство освіти і науки України, кафедра основ і фундаментів, м. Дніпропетровськ
Захист дисертації відбудеться 11.06.2003 р. о 14 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.060.01 в Одеському національному морському університеті за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Зовнішня, 34.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного морського університету за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Зовнішня, 34.
Автореферат розісланий 07.05. 2003 г.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 41.060.01,
кандидат технічних наук, доцент О.Г. Шибаєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. На початку XXI сторіччя Україна стала однією з ведучих країн у галузі транзиту нафти і газу з Азії в Європу. Її газотранспортна система включає 35,2 тис. кілометрів магістральних газопроводів загальною потужністю 170 млрд. кубометрів газу на рік. Сьогодні НАК “Нафтогаз України” отримує в рахунок оплати за транспортування російського голубого палива 30 млрд. кубометрів газу на суму 2,4 млрд. доларів – щорічний дохід України від газопроводів. Сама система, за приблизними оцінками, коштує 15 млрд. доларів. Це зумовлює життєву потребу подальшого розвитку й реконструкції магістральних нафто- і газопроводів. Зокрема, створено консорціум “Україна – Росія”, важливим завданням якого є діагностика продуктопроводів, їх ремонт і реконструкція.
У то й же час однією з істотних проблем подальшого розвитку і надійної експлуатації цієї системи є необхідність витрат значних коштів, матеріальних ресурсів на привантаження трубопроводів від спливання. Це пов’язано зі значною довжиною трас, прокладених по обводненій і заболоченій території. Довжина ділянок, де необхідне баластування трубопроводів, у деяких випадках складає 15-20 %. Спосіб баластування трубопроводів від спливання вантажами (зараз ним закріплюється до 70 % трубопроводів) – дорогий і не універсальний (для запобігання спливання трубопроводу використовується лише порядку 60 % власної маси вантажу). Створення перемичок із закріпленого грунту трудомісткий процес, який має до того ж обмежене застосування, а використання металевих анкерних пристроїв вимагає спеціального обладнання й надійного захисту від корозії. При реконструкції трубопроводів заміні підлягають як труби, так і баластувальні вантажі.
Пошук ефективних шляхів розв’язання проблеми слід вести у напрямі створення нових видів анкерів підвищеної несучої здатності, що забезпечують зниження матеріаломісткості й трудомісткості робіт без зменшення надійності їх роботи. При цьому доцільно вдосконалювати методику їх розрахунку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась за науково-дослідною тематикою ПолтНТУ, зокрема в межах госпдоговірних науково-дослідних робіт “Розроблення та дослідження роботи анкерних паль для привантаження магістральних трубопроводів, які прокладаються в підтоплюваних і болотистих місцях” і “Випробування в натурних умовах і впровадження пальових анкерів” (номер державної реєстрації 01 85 0067233).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ОСНОВИ ПАЛЬОВИХ АНКЕРІВ З РОЗШИРЕННЯМИ ПО ДОВЖИНІ СТОВБУРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок