Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА І РОЗРОБКА РЕГЛАМЕНТІВ БЕЗПЕЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ ПЕСТИЦИДІВ У КОМПЛЕКСНІЙ СИСТЕМІ ЗАХИСТУ САДІВ

ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА І РОЗРОБКА РЕГЛАМЕНТІВ БЕЗПЕЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ ПЕСТИЦИДІВ У КОМПЛЕКСНІЙ СИСТЕМІ ЗАХИСТУ САДІВ

Назва:
ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА І РОЗРОБКА РЕГЛАМЕНТІВ БЕЗПЕЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ ПЕСТИЦИДІВ У КОМПЛЕКСНІЙ СИСТЕМІ ЗАХИСТУ САДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ
ім. О.М. МАРЗЕЄВА АМН УКРАЇНИ
ВИПОВСЬКА Анна Павлівна
УДК 613:632.951/.952:634
ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА І РОЗРОБКА РЕГЛАМЕНТІВ
БЕЗПЕЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ ПЕСТИЦИДІВ
У КОМПЛЕКСНІЙ СИСТЕМІ ЗАХИСТУ САДІВ
14.02.01 – гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця МОЗ України
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор,
член-кореспондент АМН України
Бардов Василь Гаврилович,
Національний медичний університет
імені О.О. Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри пропедевтики гігієни
та радіаційної гігієни
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Томашевська Людмила Анатоліївна, Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України, завідувачка лабораторії токсикологічних досліджень
доктор медичних наук, професор Маненко Алек Костянтинович, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, професор кафедри гігієни і профілактичної токсикології з курсом гігієни ФПДО
Провідна установа
Інститут медицини праці, лабораторія токсикології пестицидів та гігієни праці при їх застосуванні, АМН України, м. Київ
Захист відбудеться “__03__” __листопада__ 2006 р. о __1000__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.01 при Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: м. Київ, вул. Попудренка, 50.
Автореферат розісланий “__02__” ___жовтня___ 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.Ю. Селезньов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пріоритетною складовою частиною інтенсифікації садівництва, як однієї з найважливіших галузей сільського господарства України, є науково обґрунтований захист плодових культур від шкідників і хвороб шляхом використання пестицидних препаратів (Васильєв В.П., Бублик Л.І. та ін., 1999; Гродський В.А. та ін., 2000; Дрозда В.Ф., Лапа О.М., 2003).
Новим етапом в удосконаленні комплексної системи захисту плодових насаджень є впровадження у практику препаратів, які мають ряд переваг перед застосовуваними раніше хімічними засобами захисту рослин (ХЗЗР). Зокрема, вони дозволяють суттєво знизити пестицидне навантаження у саду за рахунок скорочення кількості обприскувань та зменшення норм витрати препаратів при їхній високій ефективності, меншій стійкості у навколишньому середовищі, щадній дії на корисну ентомофауну, низькій токсичності для хребетних тварин і людини (Мельников Н.Н., 1999; Gullino M.L. et al., 2000; Колесова Д.А., Чмир П.Г., 2005).
Саме до таких перспективних препаратів належить фунгіцид ципродиніл, діюча речовина препарату ХОРУС 75 WG в.г., що є представником нового хімічного класу анілінопіримідинів і є високоефективним у боротьбі з основними грибковими захворюваннями зерняткових і кісточкових плодових культур, від яких гине до 45–80% урожаю (Васильєв В.П. та ін., 1999; Шевчук І.В., 2003). Іншим ефективним препаратом проти найбільш небезпечних шкідників саду, таких як плодожерки, листовійки, молі, є інсектицид люфенурон (клас бензоїлсечовин), діюча речовина препарату МАТЧ 050 ЕС к.е. Він належить до нового покоління інсектицидів – інгібіторів синтезу хітину комах (Новожилов К.В., Сухорученко Г.І., 1997; Ishaaya I. et al., 2003).
той же час використання пестицидів із новим механізмом дії потребує їхньої ретельної токсиколого-гігієнічної оцінки, наукового обґрунтування допустимої добової дози, гігієнічних нормативів і регламентів безпечного для людини та навколишнього середовища застосування ХЗЗР, а також розробки відповідних аналітичних методів контролю їхнього вмісту в об’єктах довкілля і харчових продуктах, оскільки безконтрольне внесення будь-яких екзогенних хімічних речовин створює умови для виникнення реальної небезпеки для стану здоров’я населення (Медвідь Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА І РОЗРОБКА РЕГЛАМЕНТІВ БЕЗПЕЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ ПЕСТИЦИДІВ У КОМПЛЕКСНІЙ СИСТЕМІ ЗАХИСТУ САДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок