Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ ЗАСАДИ УТРИМАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ-СИРІТ І ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

ПРАВОВІ ЗАСАДИ УТРИМАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ-СИРІТ І ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

Назва:
ПРАВОВІ ЗАСАДИ УТРИМАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ-СИРІТ І ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,09 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
КАРПЕНКО Ольга Іванівна
УДК 347.637
ПРАВОВІ ЗАСАДИ УТРИМАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ-СИРІТ
І ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ
12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національній академії внутрішніх справ України, Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Гопанчук Василь Степанович,
Національна академія внутрішніх справ,
кафедра цивільного права, начальник
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
Підопригора Оксана Опанасівна,
Міжнародний Соломонів університет,
кафедра правознавства, завідувачка
кандидат юридичних наук,
Красицька Лариса Василівна,
Донецький інститут внутрішніх справ,
кафедра цивільно-правових дисциплін, начальник
Провідна установа: Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, юридичний факультет,
Міністерство освіти і науки України, м.Київ
Захист відбудеться “ 19 ” квітня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 у Національному університеті внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр.50-річчя СРСР, 27)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр.50-річчя СРСР, 27)
Автореферат розіслано “ 18 ” березня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлена тим, що складовою концепції розвитку українського суспільства є сучасна державна політика захисту дитинства, що закріплено в Конституції України, Кодексі про шлюб та сім’ю та інших нормативно-правових актах. Однак, нажаль, вони не є пріоритетними в державі, оскільки першочергово вирішуються питання економічного характеру як підгрунтя для розв’язання всіх інших соціальних проблем. Причини, через які діти залишаються без батьківського піклування та виховання найрізноманітніші, але наслідок один – дитина позбувається права на сімейне виховання.
В 1991 році Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини і тим самим, грунтуючись на першорядності загальнолюдських цінностей і гармонійного розвитку особистості, визнала пріоритет інтересів дитини у суспільстві та необхідність особливої турботи про соціально-незахищених дітей, зокрема, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. В Конвенції зазначено, що дитина, яка постійно або тимчасово позбавлена сімейного оточення, не повинна залишатися в такому оточенні і має право на особливі захист і допомогу держави.
В ст.52 Конституції України закріплено, що: “Діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним. Утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування покладається на державу”. При цьому Конвенція наголошує, що дитині для повного та гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння.
За статистичними даними в Україні понад 100 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, хоча ця цифра дещо сумнівна, оскільки державна статистика враховує лише кількість дітей, відносно яких є рішення державної влади. Статистика не може врахувати кількість дітей, які фактично позбавлені батьківського піклування і в долю яких не втрутилось суспільство. Понад 25 тисяч дітей протягом 1999 року перебували у притулках для неповнолітніх, що є ганебним свідченням поширення феномену бездоглядних дітей в Україні та недосконалості державної системи опіки та піклування над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування.
Понад 50 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають у державних виховних закладах, становище в яких за останні роки значно погіршилось внаслідок кризової ситуації в економіці та нестачі коштів у бюджеті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВІ ЗАСАДИ УТРИМАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ-СИРІТ І ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок