Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ (українська практика в контексті міжнародного досвіду)

РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ (українська практика в контексті міжнародного досвіду)

Назва:
РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ (українська практика в контексті міжнародного досвіду)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ
ВІДНОСИН
Раменська Світлана Євгенівна
УДК 339.727
РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ
РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
(українська практика в контексті міжнародного досвіду)
08.05.01 - світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий керівник | доктор економічних наук
CТЕПАНЕНКО Володимир Опанасович
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, головний науковий співробітник відділу міжнародних валютно-фінансових проблем
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, ДУДЧЕНКО Микола Андрійович, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченко, професор кафедри міжнародних економічних відносин
кандидат економічних наук, ЯКУБОВСЬКИЙ Сергій Олексійович, Одеський державний університет ім. І. Мечнікова, доцент кафедри теоретичної економіки
Провідна установа
Київський національний економічний університет, кафедра міжнародного менеджменту. Міністерство освіти і науки України, Київ
Захист відбудеться 3 жовтня 2000 року о 15-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.176.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 2 вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Реформування механізму власності в Україні є ключовою умовою побудови ефективного ринкового господарства, динамізації соціально-економічного розвитку в державі. Світовий досвід ринкової трансформації свідчить про те, що саме ті країни з транзитивною економікою досягли найбільших успіхів, в яких належне значення приділялось виробленню та практичному втіленню комплексної теоретичної концепції моделі власності.
З цього положення з усією очевидністю випливає актуальність обраної тематики дослідження, оскільки можна стверджувати, що подальший розвиток базових сфер господарської практики, як і радикальна ринкова трансформація в цілому, залежать від того, наскільки вдалим буде теоретичне обгрунтування критеріїв реформи власності. При цьому мають бути врахованими українська національна специфіка, а також найбільш придатні до впровадження зразки міжнародного досвіду.
Еволюція механізму власності в Україні обумовлена типовими за сучасних умов завданнями та особливостями переходу від централізованого, одержавленого господарства радянського зразку до ефективної самоврегульованої системи. Разом з тим, реальні проміжні результати реформування сфери власності в Україні є цілковито невтішними: в країні не тільки не було створено умови для масового припливу додаткових капітальних ресурсів, на що робився розрахунок на початку реформ, але було створено умови, за яких відбувався значний відтік інвестиційних ресурсів за кордон.
Реформування власності як основи економічної системи країни знаходиться у прямій кореляційній залежності із залученням необхідних обсягів внутрішніх та зовнішніх капіталів з метою підйому національної економіки. Тому іманентним аспектом проблеми реструктуризації власності в Україні є оптимізація моделі залучення іноземних капіталів на базі гнучкої системи внутрішнього інвестування.
З функціональної точки зору слід вказати й на такий важливий фактор впливу на розвиток системи власності в Україні, як ефективність національного виробництва, оптимізація методів позитивного впливу на нього з боку макро- та мікроекономічних інститутів управління та використання власності. Аналіз методів урядової політики, а також форм підприємницької діяльності в інших країнах становить собою ще один аргумент щодо актуальності тематики дослідження процесів, які супроводжують реструктуризацію власності в умовах ринкової трансформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ (українська практика в контексті міжнародного досвіду)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок