Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОХРИСТИЯНСЬКЕ МИНУЛЕ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРОБЛЕМА КОРЕЛЯЦІЇ НАУКОВОГО І ХУДОЖНЬОГО ПІЗНАННЯ

ДОХРИСТИЯНСЬКЕ МИНУЛЕ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРОБЛЕМА КОРЕЛЯЦІЇ НАУКОВОГО І ХУДОЖНЬОГО ПІЗНАННЯ

Назва:
ДОХРИСТИЯНСЬКЕ МИНУЛЕ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРОБЛЕМА КОРЕЛЯЦІЇ НАУКОВОГО І ХУДОЖНЬОГО ПІЗНАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,67 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИ
РА ВИННИЧЕНКА


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
ЛАВРУСЕНКО МАРІЯ ІВАНІВНА
УДК: 821.161.2:291.1
ДОХРИСТИЯНСЬКЕ МИНУЛЕ
В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРОБЛЕМА КОРЕЛЯЦІЇ
НАУКОВОГО І ХУДОЖНЬОГО ПІЗНАННЯ
Спеціальність: 10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Клочек Григорій Дмитрович,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка,
ректор.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Погрібний Анатолій Григорович,
Інститут журналістики Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії літератури та журналістики;
кандидат філологічних наук, доцент
Полтавчук Василь Григорович,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова,
завідувач кафедри української літератури.
Провідна установа – Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України, місто Тернопіль.
Захист відбудеться “23” лютого 2007 року о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.01 у Кіровоградському державному педагогічному університеті за адресою 25001, м. Кіровоград, вул. Шевченка, , зал засідань.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного університету імені Володимира Винниченка (м. Кіровоград, вул. Шевченка, ).
Автореферат розіслано “20” січня 2007 року.
Вчений секретар О.О. Гольник
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Упродовж багатьох століть людство вивчає свою історію, щоб осмислити закони суспільного розвитку, діагностувати сучасне і прогнозувати майбутнє. Процес пізнання подій минулого триває й в Україні, яка віднедавна будує свою державу. Проте не всі сторінки її історії об’єктивно оцінені науковцями. Фахові студії, присвячені трипільській, скіфській епосі, сповнені недомовок або очевидних заангажувань, що виявляється в ігноруванні впливу прадавніх культур на формування української нації.
Особлива роль у пізнанні подій минулого належить художній літературі. Естетично осмислюючи дійсність, вона на інтуїтивно-чуттєвому рівні допомагає осягати історію, образно відтворювати долітописні епохи.
У доробку українських письменників ХХ ст. є твори, написані про часи, які зафіксовані в писемних джерелах і представлені матеріальними знахідками (християнська і пізніші епохи), є й такі, що побудовані виключно на інтуїтивній реконструкції археологічних джерел, мови та фольклору (дохристиянська доба). Перша тематична група прозових творів, представлена доробком П. Загребельного, Р. Федоріва, Р. Іванченко, Ю. Мушкетика та ін., отримала належну оцінку нашого літературознавства. Друга ж, яку репрезентують твори Д. Гуменної, Вал. Шевчука, Д. Міщенка, В. Малика, І. Білика, В. Чемериса, С. Плачинди, В. Рубана та ін., залишилася за лаштунками системних наукових досліджень.
Хоча в сучасному літературознавстві представлені численні праці з аналізу історичної прози (С. Андрусів, Р. Багрій, М. Ільницького, Ю. Гречанюка, А. Нямцу та ін.), проте розвідки, в якій би системно осмислювалися твори про дописемні часи української історії, до сьогодні немає. Лише М. Ільницький у монографії “Людина в історії” порушує проблему аналізу творів, витриманих у цьому тематичному руслі. Потреба вивчення української прози про дохристиянські часи зумовлена також недостатньою увагою літературознавчої науки до творів Докії Гуменної, Валерія Шевчука, Івана Білика та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДОХРИСТИЯНСЬКЕ МИНУЛЕ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРОБЛЕМА КОРЕЛЯЦІЇ НАУКОВОГО І ХУДОЖНЬОГО ПІЗНАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок