Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив неоднорідності деформації на характер розподілу електродного потенціалу вздовж границі металеве тіло – електроліт

Вплив неоднорідності деформації на характер розподілу електродного потенціалу вздовж границі металеве тіло – електроліт

Назва:
Вплив неоднорідності деформації на характер розподілу електродного потенціалу вздовж границі металеве тіло – електроліт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,65 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут прикладних проблем механіки і математики
ім. Я.С. Підстригача
Горопацький Віктор Григорович
УДК 539.3
Вплив неоднорідності деформації на характер розподілу
електродного потенціалу вздовж границі
металеве тіло – електроліт
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико–математичних наук
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико–математичних наук,
провідний науковий співробітник
СТАЩУК Микола Григорович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка
НАН України, м. Львів,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико–математичних наук, професор,
ГАЧКЕВИЧ Олександр Романович,
Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України,
м. Львів, завідувач відділу;

кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
ПАВЛИНА Василь Степанович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка
НАН України, м. Львів,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Т. Шевченка, кафедра теоретичної і прикладної механіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Київ.
Захист відбудеться “30” грудня 2002 року о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .195.01 при Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України за адресою: 79060, м.Львів, вул. Наукова, 3-Б.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України за адресою: 79060, м.Львів, вул. Наукова, 3-Б.
Автореферат розіслано “30” листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.Р. Шевчук


загальна характеристика роботи
Актуальність. Сучасні машини і металеві елементи інженерних конструкцій працюють, як правило, одночасно в умовах дії механічних навантажень, впливу електромагнітного, температурного полів та зовнішнього середовища. Різноманітні неоднорідності й дефекти на поверхні та в об`ємі матеріалів (порожнини, раковини, щілини, пітинги тощо) є концентраторами напружень та місцями найбільш ймовірного руйнування деталей машин і конструкцій. Зовнішнє середовище є додатковим істотним чинником, що впливає на міцність, несучу здатність та руйнування виробів. Силове навантаження і відповідне йому неоднорідне поле напружень є причиною просторового перерозподілу носіїв струму в металевих тілах. Так, під час розтягу твердого тіла вершина тріщини, тобто місце найбільшої концентрації напружень, стає анодом, а вся інша поверхня матеріалу, в тому числі й менш напружені стінки тріщини, – катодом. Невелика частина анодної ділянки і велика поверхня катодної зумовлюють рух зарядів і, як наслідок, створюють умови для інтенсивної локальної електрохімічної корозії на поверхні контакту металевого тіла з електролітом. Електрохімічна корозія, в свою чергу, впливає на міцнісні параметри тіла.
Дослідженню ефектів взаємодії механічних, електромагнітних і температурних полів присвячена значна кількість монографій і окремих публікацій. Основні досягнення з цих питань висвітлені в роботах О.Є. Андрейківа, Ю.І Бабея, Л.Т. Бережницького, Я.Й. Бурака, І.І. Василенка, Б.П. Галапаца, О.Р. Гачкевича, В.Г. Грінченка, І.М. Дмитраха, Г.В. Карпенка, Г.С. Кіта, Я.М. Колотиркіна, В.Ф. Кондрата, Б.А. Кудрявцева, Т.С. Нагірного, Г.М. Никифорчина, В.С. Павлини, В.В. Панасюка, Я.С. Підстригача, Л.М. Петрова, В.І. Похмурського, І.Л. Розенфельда, О.М. Романіва, М.Г. Стащука, Г.Т. Сулима, Н.Д. Томашова, А.Ф. Улітка, О.М. Фрумкіна, М.В. Хая, Є.Я. Чаплі, В.Ф. Чекуріна, П.Р. Шевчука, І.Р. Юхновського та інших авторів. Головні аспекти, концепції та підсумки досліджень впливу механічних, температурних, електромагнітних полів і корозійно-активних середовищ на руйнування конструційних матеріалів викладені у 4-х томному посібнику “Механика разрушения и прочность материалов” (загальна редакція В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Вплив неоднорідності деформації на характер розподілу електродного потенціалу вздовж границі металеве тіло – електроліт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок