Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні особливості впливу темпераменту на формування індивідуального стилю учбової діяльності молодших школярів

Психологічні особливості впливу темпераменту на формування індивідуального стилю учбової діяльності молодших школярів

Назва:
Психологічні особливості впливу темпераменту на формування індивідуального стилю учбової діяльності молодших школярів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,26 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
ВАСЕЦЬКА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 159:37.015.3
Психологічні особливості впливу темпераменту
на формування індивідуального стилю
учбової діяльності молодших школярів
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П. Драгоманова
Науковий керівник - доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Б е х І в а н Д м и т р о в и ч,
Інститут проблем виховання АПН України, директор
Офіційні опоненти: - доктор психологічних наук, професор
Скрипченко Олександр Васильович,
Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова, професор кафедри психології.
- кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Пророк Наталія Василівна,
Інститут психології АПН України імені
Г.С. Костюка, старший науковий співробітник лабораторії психології навчання.
Провідна установа - Дрогобицький державний педагогічний університет,
кафедра психології,
Міністерство освіти та науки України,
м. Дрогобич
Захист відбудеться 8 лютого 2001 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університета імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано 5 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Долинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У системі неперервної освіти початковій школі належать важливі функції, успішне виконання яких безпосередньо впливає на якість подальшої освіти учнів Стильові особливості й особливості темпераменту є засобами реалізації внутрішнього потенціалу особистості в діяльності. Спільність характеристик темпераменту та індивідуального стилю діяльності полягає в типологічній зумовленості цих характеристик. 3в'язок особливостей індивідуального стилю діяльності з властивостями нервової системи досліджувався у працях Г.С.Дикопольської, О.О.Копитова, А.О.Коротаєва, Є.О.Климова та С.І.Маствіліскер. Що стосується розкриття зв'язку властивостей темпераменту з індивідуальним стилем діяльності, то цей аспект в цілому є недостатньо висвітленим. Опрацьованою є тільки галузь дослідження зв’язку якостей когнітивного стилю, який є одним із видів індивідуального стилю діяльності, з деякими властивостями особистості та її темпераменту: екстраверсією, тривожністю, обсягом уваги (А.К.Байметов, В.Н.Келаєв, В.С.Лизогуб).
Дослідження процесу формування індивідуального стилю діяльності дозволяє конкретизувати твердження Б.М.Теплова про вплив вроджених властивостей нервової системи на поведінку особистості. Питання полягає в тому, щоб з’ясувати, чи зумовлені доцільні способи дій, що застосовуються дитиною, її вродженими властивостями, або ж ці способи дій дитина набуває в процесі навчання, незалежно від вроджених властивостей: іншими словами – чи існують якісь певні закономірності взаємовідношення вродженого та набутого в індивідуальному стилі.
Для вичення цього питання молодший шкільний вік має переваги: 1. Властивості типу нервової системи вже достатньо виражені у дошкільному віці. Про це свідчать дослідження І.О.Майєр, В.Є.Чудновського, Р.М.Пен, М.А.Невської, Є.І.Маствіліскер, А.П.Око-нєчникової, Т.І.Чиркової, Л.А.В'яткіної, Є.В.Штіммер. У старшому дошкільному віці на фоні вікових особливостей можна диференціювати дітей із сильним та слабким процесом збудження, який характеризує їх індивідуальні особливості. 2. Індивідуальний стиль ще тільки починає формуватися. Є.І.Маствіліскер та Л.А.В'яткіна у своїх дослідженнях показали, що в дітей під час розв`язання практичних завдань можна спостерігати різні способи дій: зорову орієнтацію, виконавчі дії, сліпі проби, які не приводять до розв`язання завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Психологічні особливості впливу темпераменту на формування індивідуального стилю учбової діяльності молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок