Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЯК ІНСТРУМЕНТ МОДЕЛЮВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ У ВИБОРЧІЙ КАМПАНІЇ (НА МАТЕРІАЛАХ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ І ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ 2004-2006 рр.)

ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЯК ІНСТРУМЕНТ МОДЕЛЮВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ У ВИБОРЧІЙ КАМПАНІЇ (НА МАТЕРІАЛАХ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ І ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ 2004-2006 рр.)

Назва:
ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЯК ІНСТРУМЕНТ МОДЕЛЮВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ У ВИБОРЧІЙ КАМПАНІЇ (НА МАТЕРІАЛАХ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ І ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ 2004-2006 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Тема автореферата диссертации: Політична свідомість українського с
успільства в трансформаційний період: чинники формування (політологіч
ний аналіз) 2003 года


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Інститут журналістики
ЗАСЛАВСЬКА Ольга Олександрівна
УДК: 32.019.51:654.19:070
ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЯК ІНСТРУМЕНТ МОДЕЛЮВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ У ВИБОРЧІЙ КАМПАНІЇ (НА МАТЕРІАЛАХ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ І ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ 2004-2006 рр.)
23.00.03 – політична культура та ідеологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної журналістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ШКЛЯР Володимир Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
Інститут журналістики, професор кафедри
міжнародної журналістики
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
ТИХОМИРОВА Євгенія Борисівна,
Рівненський інститут слов’янознавства Київського Славістичного
університету, факультет міжнародних відносин, завідувач
кафедри міжнародної інформації;
кандидат політичних наук, доцент
ПАСЛАВСЬКИЙ Ігор Іванович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
факультет журналістики, доцент кафедри української преси
Захист відбудеться “11” березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.36 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “8” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук -- Г.М. САЩУК
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Національні вибори в будь-якій державі повинні бути наріжним каменем стабільної демократії. Вони завжди значна подія в її житті, оскільки є реальною нагодою визначитися щодо майбутнього нації. Вибори через свою масовість виключають для більшості виборців можливість змістової особистої комунікації з кандидатами, які балотуються на певний пост. Тому основна боротьба передвиборчої гонки фактично переноситься зі сфери реальної соціальної дії в інформаційний (віртуальний) простір. Між собою конкурують уже не реальні політики й політичні об’єднання, а їх образи, що транслюються на виборців через різних посередників. Зрозуміло, що в такій ситуації надзвичайно зростає роль засобів масової інформації як одного з основних інструментів доведення цих образів до виборця, впливу на його політичну свідомість. ЗМІ мають значні можливості щодо оперативного й адекватного відображення дійсності, а значить, і можливості формування громадської думки та політичної свідомості. Особливо важливу роль у формуванні політичних орієнтацій громадян відіграють сучасне телебачення та друковані ЗМІ. Останні президентські та парламентські вибори 2004-2006 рр. підтвердили їх провідну роль у формуванні політичної свідомості виборців, політичного іміджу кандидатів і виборчих блоків.
Актуальність теми роботи зумовлена необхідністю аналізу ще недостатньо розробленого нового напрямку політичних досліджень – вивчення особливостей впливу засобів масової інформації на моделювання політичної свідомості суспільства.
Сугестивний характер інформації, котру передають ЗМІ, впливає на політичні процеси сучасного суспільства. Представляючи інтереси невеликої й анонімної частини соціуму, сучасні ЗМІ здійснюють інформаційний вплив на погляди масової аудиторії щодо економічних, політичних, соціальних аспектів та щодо їх ролі в житті суспільства. Інформація, безперервно трансльована ЗМІ, впливає на потреби й інтереси особистості, формуючи мотивацію до конкретної політичної поведінки, що не усвідомлюється громадськістю як навіювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЯК ІНСТРУМЕНТ МОДЕЛЮВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ У ВИБОРЧІЙ КАМПАНІЇ (НА МАТЕРІАЛАХ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ І ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ 2004-2006 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок