Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання та розробка системи управління кредитними ризиками комерційного банку (за прикладом АКБ "ТК Кредит")

Моделювання та розробка системи управління кредитними ризиками комерційного банку (за прикладом АКБ "ТК Кредит")

Назва:
Моделювання та розробка системи управління кредитними ризиками комерційного банку (за прикладом АКБ "ТК Кредит")
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Бушуєва Ірина Василівна
УДК 330.4
Моделювання та розробка системи управління
кредитними ризиками комерційного банку
(за прикладом АКБ "ТК Кредит")
Спеціальність 08.03.02 –
Економіко-математичне моделювання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2000
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційного менеджменту Київського національного економічного університету Міністерства освіти України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Галіцин Володимир Костянтинович,
Київський національний економічний
університет,
зав. кафедрою інформаційного менеджменту
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор
Вітлінський Вольдемар Володимирович,
Київський національний економічний
університет
доктор економічних наук, доцент
Ріппа Сергій Петрович,
Академія Державної податкової служби
України
Провідна установа Одеський державний економічний
університет
Захист відбудеться "22" вересня 2000 року о 16-30 год. на засіданні спеціальної вченої ради Д.26.006.01 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м.Київ, пр-т Перемоги, 54/1, аудиторія 214.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: м.Київ, пр-т Перемоги, 54/1.
Автореферат розісланий "18" серпня 2000 року.
Вчений секретар
спеціальної вченої ради
кандидат економічних наук,
професор О.Д.Шарапов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Кредитування являє собою основний вид діяльності комерційного банку. Сучасний банк неможливий без ризику. Ризик присутній при будь-якій банківській операції. Для банківської діяльності важливим є не уникнення ризику взагалі, а передбачення і зниження його до мінімального рівня. Фінансовий (кредитний) ризик пов"язаний з можливістю невиконання суб"єктом економічної діяльності своїх фінансових зобов"язань перед інвестром внаслідок використання для фінансування діяльності кредиту.
Для зниження ризику ним необхідно керувати. З цією метою слід провести аналіз причин виникнення ризику, його оцінку, розробити методи зменшення ризику і правила їх використання. Відмічене коло питань вирішується методами реалізації банківського менеджменту.
В умовах командної економіки поняття банківського ризику ігнорувалось. Це призвело до того, що проблеми визначення причин виникнення ризику, методи і заходи зниження ризику, управління ризиком виявились розробленими недостатньо. В той же час при входженні до ринкової економіки розвиток і вдосконалення банківської справи і банківської системи стали необхідністю.
Будь-яким операціям комерційних банків притаманний певний ризик. Кредитні операції, що посідають значне місце в загальному обсязі активних операцій банку, не є винятком.
Ризик - це ймовірність зазнати збитків у разі реалізації певної ситуації. Кредитний ризик - це ризик понесення збитків від кредитної діяльності, тобто ризик неповернення позичальником вчасно та у повному обсязі тих кредитних коштів, які він отримав від банку, внаслідок певних обставин, в основному незадовільного фінансового становища. Кредитний ризик притаманний абсолютно всім кредитним операціям, а отже, усі вони можуть призвести до виникнення збитків.
Основним же питанням і для банківської установи, і для банківського нагляду є питання, коли саме ці збитки від кредитної діяльності визнавати. Обачливою та розумною практикою банківської діяльності буде визнання їх у момент виникнення кредитної проблеми, оскільки інакше суму капіталу банку буде завищено. Наявність збитків у кредитному портфелі визнається шляхом створення так званого резерву на відшкодування можливих втрат від кредитної діяльності.
Значну увагу регламентації і обмеженню ризику кредитної діяльності комерційних банків приділяє Національний банк України. Так, в його інструкції "Про порядок регулювання та аналіз діяльності комерційних банків" більша частина економічних нормативів регулювання діяльності комерційних банків регламентує показники, що визначають кредитний ризик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Моделювання та розробка системи управління кредитними ризиками комерційного банку (за прикладом АКБ "ТК Кредит")

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок