Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ І ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕР-ВАНАДІЙОКСИДНИХ КОМПОЗИТІВ

СИНТЕЗ І ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕР-ВАНАДІЙОКСИДНИХ КОМПОЗИТІВ

Назва:
СИНТЕЗ І ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕР-ВАНАДІЙОКСИДНИХ КОМПОЗИТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,52 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
БУЖАНСЬКА МАРІАННА ВАСИЛІВНА
УДК 669.018+548.734.736.4
СИНТЕЗ І ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
ПОЛІМЕР-ВАНАДІЙОКСИДНИХ КОМПОЗИТІВ
02.00.04 – Фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
ЛЬВІВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної та колоїдної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор
Ковальчук Євген Прокопович
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри фізичної та колоїдної хімії
Офіційні опоненти доктор хімічних наук, доцент
Медведевських Юрій Григорович
головний науковий співробітник
Відділення фізико-хімії горючих копалин Інституту
фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка
НАН України, м. Львів
доктор хімічних наук, професор
Никипанчук Михайло Васильович
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри загальної хімії
Провідна установа Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН
України, м. Київ
Захист відбудеться 8 лютого 2006 року о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою : 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6; хімічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. М.Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 12.12.2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.051.10
доктор хімічних наук, професор Яремко З.М.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Aктуальність теми. Гібридні органомінеральні структури, виготовлення і використання яких має тривалу історію є предметом інтенсивного дослідження. Інтерес до них викликаний завдяки унікальному поєднанню твердості, механічної міцності, впорядкованості структури притаманної неорганічним компонентам і пластичності, еластичності, високої хімічної активності, здатності до міжмолекулярної взаємодії з утворенням міцних адгезійних та когезійних зв'язків, які властиві органічним компонентам. Новий поштовх розвитку досліджень в цьому напрямку дало використання органічним компонентом полімерів із власною електропровідністю. Поряд із фізико-хімічними властивостями, яких слід було очікувати, появились цікаві електричні, оптичні, магнітні, завдяки редокс процесам і здатності до хімічного і електрохімічного легування. Фізико-хімічні властивості полімер наповнених композитів визначаються не лише природою мінерального наповнювача і полімерного зв'язуючого, але і способом та умовами синтезу. Використання неорганічною складовою сполуки ванадію, а органічною – поліанілін і його похідні, є вдалим поєднанням цікавих властивостей компонентів, а синтез композитів шляхом полімеризаційного наповнення дає підстави для успішного розв'язання проблем керованого синтезу композиту з комплексом цінних фізико-хімічних властивостей.
Вдалий вибір досліджуваної системи і збудження окисної поліконденсації анілінів і полімеризації вінілових мономерів хімічним і електрохімічним генеруванням компонентів окисно-відновної ініціюючої системи є актуальним напрямком дослідження. Фундаментальна цінність його полягає у встановленні кінетичних закономірностей і імовірного механізму, знання яких необхідні для здійснення синтезу органо-мінеральних композитів. Прикладне значення досліджень було продемонстровано використанням одержаних композитів для виготовлення катодів хімічних джерел струму у поєднанні з літієвим анодом. Електрична ємність і потужність макета хімічного джерела струму не поступається, а подекуди і перевищує рівень існуючих джерел струму.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка на кафедрі фізичної та колоїдної хімії, згідно державних науково-технічних програм Міністерства освіти і науки України і є частиною держбюджетних тем "Одержання і фізико-хімічні дослідження полімерних композитів для хімічних джерел струму ", номер державної реєстрації 0100U001423 та "Синтез і фізико-хімічні властивості електроактивних полімерів на основі ароматичних амінів", номер державної реєстрації 0103U001886.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИНТЕЗ І ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕР-ВАНАДІЙОКСИДНИХ КОМПОЗИТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок