Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ПРОТЕОЛІЗУ У ФОРМУВАННІ ПОШКОДЖЕНЬ ЛЕГЕНЬ ПРИ ЕКСТРЕНІЙ ХІРУРГІЧНІЙ ПАТОЛОГІЇ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ПАТОГЕНЕТИЧНОЇ ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ (клинико-экспериментальное исследование)

СИСТЕМА ПРОТЕОЛІЗУ У ФОРМУВАННІ ПОШКОДЖЕНЬ ЛЕГЕНЬ ПРИ ЕКСТРЕНІЙ ХІРУРГІЧНІЙ ПАТОЛОГІЇ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ПАТОГЕНЕТИЧНОЇ ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ (клинико-экспериментальное исследование)

Назва:
СИСТЕМА ПРОТЕОЛІЗУ У ФОРМУВАННІ ПОШКОДЖЕНЬ ЛЕГЕНЬ ПРИ ЕКСТРЕНІЙ ХІРУРГІЧНІЙ ПАТОЛОГІЇ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ПАТОГЕНЕТИЧНОЇ ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ (клинико-экспериментальное исследование)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДНIПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМIЯ
Мзугі Ікрам Бен Абделькадер
УДК 616-001.36-092:577.156
СИСТЕМА ПРОТЕОЛІЗУ У ФОРМУВАННІ ПОШКОДЖЕНЬ
ЛЕГЕНЬ ПРИ ЕКСТРЕНІЙ ХІРУРГІЧНІЙ ПАТОЛОГІЇ
ТА ОБГРУНТУВАННЯ ПАТОГЕНЕТИЧНОЇ ІНТЕНСИВНОЇ
ТЕРАПІЇ
(клинико-экспериментальное исследование)
14.01.30 – анестезіологія та інтенсивна терапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Днiпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім.С.I. Георгiєвського Міністерства охорони здоров'я України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Кубишкін Анатолій Володимирович
Кримський державний медичний
університет ім.С.І. Георгієвського
професор кафедри патологічної фізіології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Курапов Євген Петрович, завідувач кафедри анестезіології та реаніматології Донецького державного медичного університету ім. О.М.Горького
доктор медичних наук, професор Спіцин Олег Миколайович, завідувач кафедри анестезіології, екстремальної та військової медицини Луганського державного медичного університету
Провідна установа: Iнститут загальної та невідкланої хірургії АМН України, м. Харків.
Захист відбудеться 19.10.2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 у Дніпропетровській державній медичній академії за адресою: 49044, м.Дніпропетровськ, вул.Дзержинського 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м.Дніпропетровськ, вул.Дзержинського 9).
Автореферат розісланий 18.09.2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кобеляцький Ю.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Проблема вивчення патогенетичних механізмів розвитку бронхолегеневих ускладнень, шляхів їх профілактики та терапії при екстремальних станах є досить актуальною у зв'язку з поширеністю й тяжкістю даної патології у практиці інтенсивної терапії. За останні роки у всьому світі якісно змінилася структура екстремальних станів, якi вважають застосування інтенсивноi терапii і профiлактики синдрому поліорганної недостатності. В структурі травматизму значно виросла питома вага тяжких та поєднаних ушкоджень, якi за численними даними у 15-40% випадків призводять до летального кінця (В.А.Хомутов та співавт., 1999).
Слід відмітити, що розкриття патогенезу і застосування патогенетично обгрунтованих методів лікування дозволяє в умовах спеціалізованих відділень інтенсивної терапії значно знизити летальність при синдромі тривалого стискування до 21,1% (Л.Ф.Шердукалова та співавт., 1999), при поліорганній недостатності до 9,1% (С.Г.Мусселіус та співавт., 1998). Однак, якщо хід тяжкої патології ускладнюється розвитком синдрому гострого ушкодження легенів, незалежно від віку хворих, смертність досягає 60-90% (Є.С.Золотокриліна, 2000; I.Iwaarden et al., 1995; E.McCormack, R.Mason, 1995).
Як відомо, розвиток респіраторного дистрес–синдрому (РДСД) та пневмонії є дуже частим ускладненням при тяжких патологічних станах (Є.В.Гембицький, Н.М.Коломієць, 1997; Є.В.Зарубіна та співавт., 1997; Д.Мустафін та співавт., 2000). Роль легенів в цих процесах слід розглядати в двох аспектах. По-перше, їх ураження призводить до посилення гіпоксичних ушкоджень в організмі (А.П.Зільбер, 1995). З другого боку, легені є важливим метаболічним органом і їх залучення до патологічного процесу призводить до зміни метаболічних процесів в організмі в цілому (О.А.Гомазков, 1987; Н.В.Сиром'ятникова та співавт., 1987).
Серед біохімічних систем, які потенційно відіграють значну роль у розвитку ушкоджень бронхолегеневої системи, слід виділити системи протеолізу і вільнорадикального окислення, вивчення яких найбільш актуальне при ураженнях легень різного генезу. Порушення балансу в протеїназ–інгібіторній системі і стані вільнорадикальних процесів, особливо на регіональному рівні, є важливим фактором патогенезу неспецифічних захворювань бронхолегеневої системи (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИСТЕМА ПРОТЕОЛІЗУ У ФОРМУВАННІ ПОШКОДЖЕНЬ ЛЕГЕНЬ ПРИ ЕКСТРЕНІЙ ХІРУРГІЧНІЙ ПАТОЛОГІЇ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ПАТОГЕНЕТИЧНОЇ ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ (клинико-экспериментальное исследование)

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок