Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНТОЛОГІЯ РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКИХ КОНЦЕПТІВ ВІЙНИ І МИРУ В ХРИСТИЯНСТВІ ТА ІСЛАМІ

ОНТОЛОГІЯ РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКИХ КОНЦЕПТІВ ВІЙНИ І МИРУ В ХРИСТИЯНСТВІ ТА ІСЛАМІ

Назва:
ОНТОЛОГІЯ РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКИХ КОНЦЕПТІВ ВІЙНИ І МИРУ В ХРИСТИЯНСТВІ ТА ІСЛАМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,64 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
СЕМЧИНСЬКИЙ КОСТЯНТИН ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 291.1: 291.73. 261.8. 23/28. 297
ОНТОЛОГІЯ РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКИХ КОНЦЕПТІВ ВІЙНИ І МИРУ В ХРИСТИЯНСТВІ ТА ІСЛАМІ
09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті
Кабінету Міністрів України, м.Київ.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
Черній Анатолій Михайлович,
Національний аграрний університет, заступник
директора Природничо-гуманітарного інституту,
завідувач кафедри політології та соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук
Єленський Віктор Євгенович, Інститут філософії
НАН України, провідний науковий співробітник (м. Київ)
кандидат філософських наук
Кирюшко Микола Іванович, Інститут політичних та
етнонаціональних досліджень НАН України,
провідний науковий співробітник (м. Київ)
Провідна установа: Київський національний університет імені
Т.Шевченка, кафедра релігієзнавства (м. Київ)
Захист відбудеться “ 27 “ травня 2005 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001, м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 25 квітня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент О.В.Бучма
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Із огляду на сучасні геополітичні проблеми планети, наявність надпотужної зброї, застосування якої може стати причиною глобальної катастрофи Землі, а відтак і людства, питання війни і миру постають перед нами актуальними не лише в теоретичному, а й в практичному вимірі. Тривале арабо-ізраїльське протистояння на Близькому Сході, ситуації в Іраку, Афганістані, Росії (Північний Кавказ) не лише провокують конфронтацію, актуалізують протидії культур Сходу і Заходу, а й зумовлюють загострення мусульмано-християнських відносин, що загрожує перерости у відкриту форму конфлікту й породити ще цілу низку нових міжнародних протистоянь та нових воєн на етнорелігійному ґрунті. При цьому духовні недуги людства, фізичним виявом яких і є війни та збройні конфлікти, часом намагаються представити боротьбою за чистоту релігійної віри чи ревним служінням Богу. За таких обставин вагомого значення набуває релігієзнавче осмислення християнських і мусульманських дискурсів проблем війни і миру як в їх онтологічному аспекті, з метою з’ясування природи, еволюції та структури цих понять, так і в контексті секулярного суспільства із врахуванням лібералізму, моральних цінностей та глобалізації як характеристик сучасного світу. Важливо дослідити, чи є християнські або мусульманські концепції війни безпосереднім джерелом агресії і чи можуть концепції миру у названих релігійних традиціях бути основою для діалогу між культурами, а в перспективі – стрижнем нової універсальної „релігії миру”, яка б акумулювала в собі позитивні аспекти сучасних релігій і стала б своєрідним „запобіжником” використання сили у вирішенні конфліктів у майбутньому.
Тому дисертаційне дослідження релігійно-філософських концептів війни і миру в християнстві та ісламі в їх онтологічно-гносеологічному вимірі не лише актуальне з огляду доповнення проведених раніше досліджень з теми у вітчизняному релігієзнавстві, а й послугує до певної міри своєрідним практичним “інструментарієм” для аналізу моделей і процесів у міжнародних і міжрелігійних відносинах сьогодення.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у контексті наукових досліджень навчально-наукового центру соціально-гуманітарних наук Національного аграрного університету, зокрема теми: “Українське релігієзнавство: філософський вимір”, затвердженою Вченою радою Природничо-гуманітарного навчально-наукового інституту Національного аграрного університету 15 січня 2002 року (протокол №3).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ОНТОЛОГІЯ РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКИХ КОНЦЕПТІВ ВІЙНИ І МИРУ В ХРИСТИЯНСТВІ ТА ІСЛАМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок