Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ АСИМЕТРИЧНИХ НЕЛІНІЙНИХ СИСТЕМ У ВИЩИХ ЗОНАХ НЕСТІЙКОСТІ КОЛИВАНЬ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ АСИМЕТРИЧНИХ НЕЛІНІЙНИХ СИСТЕМ У ВИЩИХ ЗОНАХ НЕСТІЙКОСТІ КОЛИВАНЬ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ АСИМЕТРИЧНИХ НЕЛІНІЙНИХ СИСТЕМ У ВИЩИХ ЗОНАХ НЕСТІЙКОСТІ КОЛИВАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,12 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Подгайко Олег Іванович
УДК 621.375.7
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ АСИМЕТРИЧНИХ
НЕЛІНІЙНИХ СИСТЕМ У ВИЩИХ ЗОНАХ
НЕСТІЙКОСТІ КОЛИВАНЬ
01.04.03 – радіофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник (консультант): кандидат технічних наук, доцент Ключник Ігор Іванович, Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри “Проектування і експлуатація електронних апаратів”.
Офіційні опоненти: - доктор фізико-математичних наук, професор Чурюмов Геннадій Іванович, Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України, професор кафедри фізичних основ електронної техніки;
- кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Єрьомка Віктор Данилович, Інститут радіофізики і електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Міністерства освіти і науки України кафедра космічної радіофізики, м. Харків.
Захист відбудеться “4” липня 2006 р. о _15_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14, ауд. 13.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 30 ” _травня_ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безрук В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останній час значна увага приділяється вивченню та аналізу процесів, які відбуваються у нелінійних і суттєво нелінійних системах. Подібні системи стають об’єктом вивчення не тільки фізики та математики, а й практично у всіх галузях природознавства. Одним із предметів дослідження у рамках теорії нелінійних коливань є закономірності параметричного резонансу у вищих зонах нестійкості.
У параметричних системах достатньо досліджені субгармонічні коливання та коливання на комбінаційних частотах, які відбуваються у першій зоні нестійкості. При режимах інтенсивної взаємодії система є сильно нелінійною. В останній час в області параметричного резонансу виявлені нові явища. В їх числі: не вироджена одночастотна генерація, режими загострення, режими стійкої рівноваги, формування складних коливань у зонах нестійкості без перехідних процесів та інші. Однак ці явища слабо вивчені, як теоретично, так й експериментально, що стримує розвиток параметричних зонних систем, обмежує область їх застосування та функціональні можливості.
Дослідження немонохроматичності коливань у таких системах (питання стабільності частоти) при генерації електромагнітних та електричних сигналів і взаємодії активних елементів з накачкою є перспективним напрямком вивчення. Викликають науковий інтерес дослідження неідентичності структури резонансної системи, тому, що вони приводять до розсіювання енергії, випадковим пульсаціям, зміні амплітуди та фази коливань. Розгляд фізичних явищ в аси-метричних системах суттєвий для дослідження режимів параметричної генерації, АЧХ зв’язаних резонаторів і параметричних перетворювачів, процесів у плазмових помножувачах та інших. Закономірності подібних явищ зараз привертають увагу широкого кола дослідників. Зацікавленість до них обумовлена можливістю створення на їх основі швидкодіючих, багатофункціональних перетворювачів та багатостабільних порогових пристроїв.
Розробка ефективних методів та засобів дослідження параметричних коливань у суттєво нелінійних системах з урахуванням їх нелінійності і динаміки протікаючих процесів надає можливість значно підвищити точність опису закономірностей взаємодії резонансної системи з інтенсивним зовнішнім впливом (накачкою).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ АСИМЕТРИЧНИХ НЕЛІНІЙНИХ СИСТЕМ У ВИЩИХ ЗОНАХ НЕСТІЙКОСТІ КОЛИВАНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок