Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЇХ СПІЛКУВАННЯ З БАТЬКАМИ

ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЇХ СПІЛКУВАННЯ З БАТЬКАМИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЇХ СПІЛКУВАННЯ З БАТЬКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,80 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Г.С. СКОВОРОДИ
ВІКТОРЕНКО Ірина Леонідівна
УДК 37.018.26
ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ
ОРГАНІЗАЦІЇ ЇХ СПІЛКУВАННЯ З БАТЬКАМИ
13. 00. 09 - теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Харків -2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Слов'янському державному педагогічному інституті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Лозова Валентина Іванівна,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г. С. Сковороди, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Дусавицький Олександр Костянтинович,
Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна, професор кафедри загальної психології;
кандидат педагогічних наук, доцент Кузнєцова Алла Федорівна,
Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти, доцент кафедри управління закладами освіти.
Провідна установа: Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, кафедра соціальної педагогіки і педагогіки початкового навчання. Міністерство освіти і науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться __25.05.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди за адресою:
61078, м. Харків, вул. Артема, 29, зал засідань (кімната 216).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди. (61168 м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розісланий 24.04.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
 


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Демократизація всіх сфер життя суспільства, поява нових соціально-економічних відносин змінили уявлення про світ і людину, про систему ціннісних орієнтацій, гостро поставили питання про докорінну перебудову шкільної освіти. Нові завдання шкільної освіти в Україні, спрямовані на гуманізацію та демократизацію всього навчально-виховного процесу, визначають його нові пріоритети, потребують формування ініціативної особистості, здатної до раціональної творчої праці. У зв’язку з цим, у Національній доктрині розвитку освіти України у XXІ столітті зазначається: “Головна мета української системи освіти – створити умови для розвитку і самореалізації кожної особистості як громадянина України, формувати покоління, здатні навчатися впродовж життя, створювати й розвивати цінності громадянського суспільства”. Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті.-К.: Шкільний світ. - С.2.
Виховання у дітей стійкої пізнавальної потреби, розвиток їхніх пізнавальних інтересів завжди були актуальною проблемою. Постійне та ініціативне накопичення знань вимагає від людини не тільки природної допитливості, а й здатності аналітично, творчо мислити, уміння добирати необхідну інформацію. Саме початкова школа має створити серйозні передумови для розвитку здібностей молодших школярів, їхнього творчого потенціалу та активності. При цьому проблема формування пізнавальної активності учнів початкових класів не нова, вона розроблялась у різні періоди розвитку педагогіки, однак на сучасному етапі потребує переосмислення з урахуванням реалій суспільного життя.
Цінні думки щодо активізації пізнавальної діяльності учнів знаходимо у працях педагогів минулого – А.Дістервега, К.Гельвеція, Я.Коменського, І.Песталоцці, Ж.-Ж.Руссо та ін. Значний внесок у розвиток питань активізації пізнавальної діяльності здійснив і К.Ушинський та його послідовники. У
20-30-ті роки ХХ ст. до цієї проблеми звертались П.Блонський, С.Шацький, О.Залужний, О.Леонтьєв та ін. Нова хвиля теоретичних та методичних досліджень проблеми активізації пізнавальної діяльності школярів почалась наприкінці 50-х років і триває до нашого часу (К.Абульханова-Славська, Л.Аристова, М.Данилов, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЇХ СПІЛКУВАННЯ З БАТЬКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок