Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ НЕСУЧОЇ ЗДАТНОСТІ ЛОПАТОК КОМПРЕСОРА ГТД ІЗ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ КОМПЛЕКСНОЮ ФІНІШНОЮ ОБРОБКОЮ

ПІДВИЩЕННЯ НЕСУЧОЇ ЗДАТНОСТІ ЛОПАТОК КОМПРЕСОРА ГТД ІЗ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ КОМПЛЕКСНОЮ ФІНІШНОЮ ОБРОБКОЮ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ НЕСУЧОЇ ЗДАТНОСТІ ЛОПАТОК КОМПРЕСОРА ГТД ІЗ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ КОМПЛЕКСНОЮ ФІНІШНОЮ ОБРОБКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,06 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВАТ “Український науково-дослідний інститут
авіаційної технології”
Бень Володимир Петрович
УДК 621.452.3.03.004.12
ПІДВИЩЕННЯ НЕСУЧОЇ ЗДАТНОСТІ
ЛОПАТОК КОМПРЕСОРА ГТД ІЗ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ
КОМПЛЕКСНОЮ ФІНІШНОЮ ОБРОБКОЮ
Спеціальність 05.07.04 – “
Технологія виробництва літальних апаратів”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Богуслаєв В'ячеслав Олександрович, Відкрите акціонерне товариство “Мотор Січ”, генеральний директор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бобир Микола Іванович, директор механіко-машинобудівного інституту національного технічного університету “КПІ” Міністерства освіти і науки України
доктор технічних наук, професор Божко Валерій Павлович, завідувач кафедрою Національного аерокосмічного університету ім. М. Е. Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: ДП “Харківський науково-дослідний інститут технології машинобудування”, науково-технічний відділ Міністерства промислової політики, м. Харків
Захист відбудеться 17.06.2004 р. у 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.839.01 у ВАТ “Український науково-дослідний інститут авіаційної технології” за адресою: 04080, м. Київ-80, вул. Фрунзе, 19-21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ВАТ “Український науково-дослідний інститут авіаційної технології” за адресою: 04080, м. Київ-80, вул. Фрунзе, 19-21.
Автореферат розісланий 14.05. 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н. В.Ф. Забашта.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одними з високонавантажених деталей, що значною мірою визначають ресурс вертолітних двигунів, є лопатки компресора. Аналіз відмов компресорів показує, що в основному це відбувається через ерозійні ушкодження лопаток і руйнування вхідних кромок при зіткненні зі сторонніми тілами.
Тому підвищення несучої здатності (параметрів витривалості й опір впливу ерозії) лопаток компресора, що працюють при дії знакозмінних навантажень і відцентрових сил, є актуальною задачею, яка вирішується комплексною обробкою на фінішних операціях технологічного процесу.
Рішення такої задачі базується на визначенні закономірностей формування характеристик поверхневого шару, параметрів витривалості й ударної міцності серійних лопаток після створення дифузійного покриття з наступним поверхневим деформаційним зміцненням.
Однією з найбільш навантажених деталей компресорів двигунів ТВ3-117 і ТВ3-117ВМА-СБМ1 є лопатка I-го ступеня з титанового сплаву ВТ8М, що найбільш часто ушкоджується у процесі експлуатації.
Сплав ВТ8М має високі характеристики міцності, здатний їх зберігати при тривалій експлуатації, але, як і всі титанові сплави, чуттєвий до технологічних і експлуатаційних концентраторів напруг.
При жорстких умовах експлуатації через зниження параметрів витривалості та значну кількість і розміри ерозійних ушкоджень неодноразово мало місце зняття двигуна.
Відомі публікації по роздільному застосуванню ерозійностійких покриттів і поверхневого деформування не дають повної відповіді на питання про вплив комплексної обробки на опір втомленності й ударному руйнуванню лопаток компресора з титанових сплавів.
Це пов'язано з необхідністю проведення тривалих випробувань лопаток, що є трудомісткою задачею.
З цієї причини наукове обґрунтування комплексної обробки лопаток з титанових сплавів для підвищення їх ерозійної стійкості і розробка технологічних рекомендацій з її застосування є необхідним і своєчасним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні результати дисертації автор отримав під час виконання науково-дослідних робіт:
- фундаментальна науково-дослідна робота ДБ04012 “Моделювання граничного стану конструкційних матеріалів в умовах наявності технологічних концентраторів напружень”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ НЕСУЧОЇ ЗДАТНОСТІ ЛОПАТОК КОМПРЕСОРА ГТД ІЗ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ КОМПЛЕКСНОЮ ФІНІШНОЮ ОБРОБКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок