Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СОРБЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ГНІЙНИХ РАНАХ У КОНЕЙ

Загрузка...

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СОРБЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ГНІЙНИХ РАНАХ У КОНЕЙ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СОРБЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ГНІЙНИХ РАНАХ У КОНЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 619:636.1:616-001.4:002.3:089:615.246.2:276
ЛАЗОРЕНКО АНДРІЙ БОРИСОВИЧ
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СОРБЦІЙНОЇ
ТЕРАПІЇ ПРИ ГНІЙНИХ РАНАХ У КОНЕЙ
16.00.05 – ветеринарна хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавській державній аграрній академії та Сумському національному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор
ІЗДЕПСЬКИЙ Віталій Йосипович,
Полтавська державна аграрна академія,
завідувач кафедри хірургії і акушерства
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
ІЛЬНІЦЬКИЙ Микола Григорович,
Білоцерківський державний аграрний університет, завідувач кафедри незаразних хвороб тварин
Інституту післядипломної освіти керівників та
спеціалістів ветеринарної медицини;
кандидат ветеринарних наук, доцент
ЮРЧЕНКО Леонід Іванович,
Харківська державна зооветеринарна академія,
кафедра акушерства і хірургії
Провідна установа – Львівська національна академія ветеринарної медицини ім. С.З.Ґжицького Міністерства аграрної політики України, кафедра хірургії, м.Львів.
Захист відбудеться „21” квітня 2005 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.27.821.02 у Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква, вул. Ставищенська, 126; навчальний корпус № 8, ауд. № 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий „17” березня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доцент Стадник П.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом в аграрному секторі України спрямовуються зусилля на відродження конярства та зростання чисельності поголів’я коней, особливо робочого та спортивного напрямів, що зумовлює необхідність поліпшення ветеринарного обслуговування цих тварин. Значною проблемою під час вирощування, роботи, спортивних змагань та тренінгу коней є травматизм, котрий у структурі захворюваності становить 86% від загальної кількості хірургічних хвороб, з яких 51,5% становлять рани, що ускладнюються розвитком гнійної інфекції (Калашник І.О., 1999).
Водночас, існуючі відомості щодо патогенезу гнійних ран у коней грунтуються здебільшого на клініко-морфологічній характеристиці та фізико-хімічних змінах у рані і датуються 40–60-ми роками минулого століття, коли цей вид тварин відігравав важливе значення у народному господарстві та армії. Разом з тим, інформація щодо патогенетичного обґрунтування засобів терапії коней з гнійними ранами вкрай обмежена.
Патогенетичною основою ранового процесу є запальна реакція, яка має видові особливості клініко-морфологічного прояву у тварин різних видів. Видоспецифічність розвитку запалення і ранового процесу зумовлена особливостями функціонування систем обмеженого протеолізу (гемостазу, комплементу, кініногенезу). Патогенетична роль цих систем при гнійних ранах вивчена у свиней, великої рогатої худоби та собак (Іздепський В.Й., 1993; Рубленко М.В., 2000; Єрмолаєв В.А., 1999; Кулинич С.М., 2002; Ханєєв В.В., 2004). Проте, роль системи гемостазу в розвитку ранового процесу у коней та обґрунтування патогенетичних методів лікування залишилася поза увагою дослідників. Одним із варіантів вирішення проблеми може бути використання засобів сорбційної терапії і таких, що коригують гемостаз. Вони прискорюють елімінацію продуктів запальної реакції і сприяють корекції патохімічної фази запалення, чим створюються умови для прискорення очищення ран та перебігу репаративних процесів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є окремим розділом теми наукових досліджень кафедри хірургії і акушерства Полтавської державної аграрної академії „Вивчення патогенезу та розробка патогенетичних методів терапії запальних процесів при хірургічних хворобах тварин” (номер державної реєстрації 0104U010084).

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СОРБЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ГНІЙНИХ РАНАХ У КОНЕЙ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок