Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інфікування мікобактеріями та профілактика захворювання на туберкульоз серед студентів

Інфікування мікобактеріями та профілактика захворювання на туберкульоз серед студентів

Назва:
Інфікування мікобактеріями та профілактика захворювання на туберкульоз серед студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,99 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Академія медичних наук України
Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського
СОЛОНИНКА ГРИГОРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ
УДК 616.24.-002:578.828.
Інфікування мікобактеріями та профілактика захворювання на туберкульоз серед студентів
14.01.26 — фтизіатрія
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Медичному інституті Української асоціації народної медицини.
Науковий керівник:
доктор медичних наук,
професор Мельник Василь Павлович,
Медичний інститут Української асоціації народної медицини МОЗ України, завідувач кафедри інфекційних захворювань, фтизіатрії та пульмонології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Костроміна Вікторія Павлівна,
Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України,
завідувачка відділення захворювань органів дихання у дітей;
доктор медичних наук, професор
Петренко Василь Іванович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри фтизіатрії з курсом пульмонології.
Провідна установа:
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра фтизіатрії
Захист дисертації відбудеться 03.07. 2006 р. о 13 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України (03680, Київ, вул. М. Амосова, 10).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фтизіатрії і
пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України (Київ, вул. М. Амосова, 10).
Автореферат розіслано “2” червня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Ж.Б.Бегоулева
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Студентська молодь – це частина населення країни, яка є носієм здоров’я, інтелекту та працездатності нації. Значне зростання захворюваності на туберкульоз серед молоді, у тому числі студентської, викликає велику стурбованість (Порівняльні дані про розповсюдженість туберкульозу, 2004).
Створення Національної програми 2002-2005 роки, затвердження „Інструкцій щодо надання допомоги хворим на туберкульоз і неспецифічні захворювання легенів” (Наказ МОЗ № 499 від 28.10.2003) поки ще не забезпечили контроль над туберкульозом в Україні та втримання зростання захворюваності (Фещенко Ю.І., 2003; Фещенко Ю.І, 2005).
В 50 % випадків туберкульоз є результатом реактивації латентної інфекції, у 5-10% інфікованих МБТ протягом життя є ризик розвитку активного захворювання (Antonucci G., 2004). На сьогодні актуальною задачею є визначення ризику захворювання на туберкульоз студентів та виділення серед них найбільш уразливих до захворювання контингентів із метою його профілактики. В Україні проводиться моніторинг за інфікуванням мікобактеріями туберкульозу в дітей та підлітків. Рівень інфікування мікобактеріями туберкульозу в студентів не вивчали, невідома ефективність третього щеплення вакциною БЦЖ, яке проводять у підлітків. Взагалі не вивчена динаміка захворюваності на туберкульоз серед студентів, що значно ускладнює прогнозування розвитку епідемії туберкульозу в середовищі студентів. Не вивчалась структура вперше діагностованого туберкульозу в студентів, що знижує ефективність заходів по виявленню туберкульозу та його профілактиці.
Оскільки первинна та вторинна профілактика туберкульозу є одним із компонентів національної програми боротьби із захворюванням на туберкульоз, актуальною задачею є визначення контингентів, які підлягають цим заходам. Діти та підлітки з гіперреактивними туберкуліновими реакціями захворюють на туберкульоз в 9,1 разів частіше, ніж особи з менш інтенсивними реакціями (Костроміна В.П., 2001). Виявлення підлітків та молодих людей із гіперергічною реакцією буде сприяти зниженню захворюваності на туберкульоз. Туберкулінову чутливість у студентської молоді не вивчали.
Швидка імунологічна діагностика туберкульозу залишається серйозною проблемою через труднощі диференційної діагностики активного захворювання із залишковими туберкульозними змінами, латентною туберкульозною інфекцією, післявакцинальною алергією внаслідок БЦЖ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Інфікування мікобактеріями та профілактика захворювання на туберкульоз серед студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок