Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРЕАТИВНІСТЬ ЯК ЧИННИК ПРОФЕСІЙНОЇ УСПІШНОСТІ КЕРІВНИКА ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

КРЕАТИВНІСТЬ ЯК ЧИННИК ПРОФЕСІЙНОЇ УСПІШНОСТІ КЕРІВНИКА ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
КРЕАТИВНІСТЬ ЯК ЧИННИК ПРОФЕСІЙНОЇ УСПІШНОСТІ КЕРІВНИКА ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ імені Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
 
МАНИЛЮК ЮЛІЯ СТАНІСЛАВІВНА
УДК.159.9:316.37
КРЕАТИВНІСТЬ ЯК ЧИННИК ПРОФЕСІЙНОЇ УСПІШНОСТІ
КЕРІВНИКА ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Спеціальність 19.00.05 – соціальна психологія, психологія соціальної роботи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України, лабораторія психології дошкільника, м. Київ.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Піроженко Тамара Олександрівна,
Київський міжнародний університет, кафедра
психології, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Коломінський Наум Львович,
Міжрегіональна академія управління персоналом,
кафедра загальної та практичної психології, завідувач;
кандидат психологічних наук, доцент
Музика Олександр Леонідович,
Житомирський державний педагогічний університет,
кафедра соціальної психології, завідувач
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології АПН
України, лабораторія методології психосоціальних
та політико-психологічних досліджень, м.Київ.
Захист відбудеться 22 березня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33. вул.Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім.Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33. вул.Паньківська, 2
Автореферат розісланий 22 лютого 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлено потребою суспільства у забезпеченні високоякісною і безперервною освітою громадян упродовж всього їх життєвого шляху, що вимагає істотного підвищення професіоналізму керівних кадрів освіти загалом, в системі управління дошкільною ланкою освіти, зокрема.
Задоволення зазначеної потреби передбачає пошук нових і більш ефективних шляхів удосконалення управлінської діяльності через скорочення функцій надмірного контролю і адміністративного втручання, з одного боку, і підвищення науково-методичних, прогностичних, експертних, інформаційних, координаційних функцій, – з іншого. У вирішенні цих проблем особливе місце належить питанню підготовки нового управлінського персоналу, здатного здійснювати ефективне керівництво з опорою на досвід і сучасні досягнення психолого-педагогічної дисципліни.
Очевидно, що якісне оновлення системи освіти унеможливлюється поза актуалізацією творчого потенціалу особистості, а також поза створенням умов для заохочення і розвитку в освітян, зокрема, в керівників дошкільного навчального закладу, відповідних складників креативності як цілісного психологічного утворення.
Сучасна соціально-психологічна література має певний досвід дослідження управлінської діяльності, її сутності, структури і функцій (Б.М.Андрушкін, В.Г.Афанасьєв, Г.О.Попов, А.Л.Свенцицький) і показників її ефективності (Н.В.Бахарєва, Ю.М.Ємельянов, Р.Л.Кричевський), в тому разі і в галузі аналізу широкого кола питань, пов`язаних із соціально-психологічними аспектами управлінської діяльності закладів освіти (Л.М.Карамушка, Н.Л.Коломінський, Р.Х.Шакуров).
Попри певні досягнення у цій галузі проблема креативного потенціалу керівника закладів дошкільної освіти займає й досі маргінальну позицію, що істотно обмежує напрацювання ефективних засобів розроблення програм розвитку психотехнік, спрямованих на забезпечення можливостей особистості для творчого самовираження і перетворювальної (інноваційної) діяльності, зокрема, в галузі управління дошкільними закладами освіти.
Розв`язання вказаної проблеми дасть можливість ґрунтовніше підійти до розуміння креативності, як властивості цілісної особистості, визначити методи і прийоми добору оптимального комплексу психолого-педагогічних засобів розвитку управлінських здібностей керівника дошкільного навчального закладу.
Останнім часом увага дослідників все більше зміщується із процесуальної сторони управлінської діяльності на особистісну, зокрема на аналіз такої базової складової особистості керівника як креативність (Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КРЕАТИВНІСТЬ ЯК ЧИННИК ПРОФЕСІЙНОЇ УСПІШНОСТІ КЕРІВНИКА ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок