Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ

ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
БІЙЧУК Галина Леонідівна
 
УДК 7.016:821.161.2:37.035.6 (=161.2)

ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО
НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ СТАРШОКЛАСНИКІВ
У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ
13.00.02 - теорія і методика навчання
(українська література)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Волошина Ніла Йосипівна,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії літературної освіти.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Білоус Петро Васильович,
Житомирський державний педагогічний університет ім. І.Франка, професор кафедри української літератури;
кандидат педагогічних наук, доцент
Лаврусевич Надія Олексіївна,
Кам’янець-Подільський педагогічний університет, викладач кафедри української літератури.
Провідна установа: Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, кафедра української літератури,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 21.05.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема 52-Д).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
 
Автореферат розісланий 18.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т.Шелехова
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Зміна парадигми гуманістичного виховання в сучасному науковому пізнанні робить проблему людини тим вузловим пунктом, до якого практично зводяться наукові дослідження філософів, психологів, соціологів, педагогів, літературознавців, митців.
Кардинальні перетворення нашого суспільства ведуть до утвердження пріоритету загальнолюдських духовно-моральних цінностей і відродження національних.
Сучасні підходи до проблем виховання вимагають змін у побудові навчально-виховного процесу, нових технологій, які були б тісно пов’язані з проблемою мети виховання, вибору морального ідеалу.
Формування нової людини, що усвідомлювала б себе громадянином незалежної України, уміла відстоювати інтереси нації, держави – найважливіше завдання української школи, яка, нарешті, стає національною, починає спиратися на здобутки вітчизняної етнопедагогіки та етнопсихології.
Необхідність “відродження українського народу, його історичної свідомості” відображена в Декларації про державний суверенітет України.
У Національній доктрині підкреслюється: “Освіта утверджує національну ідею, сприяє національній самоідентифікації, розвиткові культури Українського народу, оволодінню цінностями світової культури, загальнолюдськими надбаннями” Національна доктрина розвитку освіти у ХХІ столітті // Освіта. – 2002. - №26. – С.2..
Позитивне розв’язання цих завдань можливе тільки за умови використання виховного потенціалу всіх навчальних предметів, поєднання класної і позакласної роботи, врахування інтересів та зацікавлень учнів, розробки особистісно орієнтованої методики навчання і виховання.
Формування українського національного характеру, ціннісних орієнтацій є основою, системотворчим фактором у побудові виховного процесу, що сприяє об’єднанню завдань, форм і методів роботи в єдине ціле.
Зміст, природа й особливості національного характеру розглядалися у працях філософів (Ш.Монтеск’є, Д.Юм, Е.Кант, Г.Гегель, Г.Гердер, К.Гельвецій). Структура, особливості формування і функціонування його досліджувались у працях учених Є.Баграмова, А.Бєлих, Ю.Бромлея, А.Даждамирова, Н.Джандільдіна, В.Євтуха, П.Гнатенка, М.Гримича, В.Москальця, Г.Шпета.
Рівні свідомого й несвідомого в структурі національного характеру аналізують психологи Б.Ананьєв, І.Бех, І.Кон, С.Кульчицький, Л.Леонтьєв, С.Рубінштейн, архетипи колективного несвідомого у внутрішньому житті індивіда - Є.Ґартлі, Г.Лейбніц, В.Одайник, З.Фройд, К.Юнг.
Відкриття несвідомого та різноманітних його виявів стало початком глобальної переорієнтації величезного масиву філософської проблематики, що визначає місце і роль свідомості у житті індивіда та суспільства (Х.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок