Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАТЕГОРІЯ БЕЗВІДНОСНОЇ МІРИ ОЗНАКИ В СЛОВ’ЯНСЬКИХ І ГЕРМАНСЬКИХ МОВАХ: СЕМАНТИКА, СТРУКТУРА ФОРМ

КАТЕГОРІЯ БЕЗВІДНОСНОЇ МІРИ ОЗНАКИ В СЛОВ’ЯНСЬКИХ І ГЕРМАНСЬКИХ МОВАХ: СЕМАНТИКА, СТРУКТУРА ФОРМ

Назва:
КАТЕГОРІЯ БЕЗВІДНОСНОЇ МІРИ ОЗНАКИ В СЛОВ’ЯНСЬКИХ І ГЕРМАНСЬКИХ МОВАХ: СЕМАНТИКА, СТРУКТУРА ФОРМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,20 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДОРОШЕНКО ЛАРИСА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 81366.37
КАТЕГОРІЯ БЕЗВІДНОСНОЇ МІРИ ОЗНАКИ В СЛОВ’ЯНСЬКИХ І ГЕРМАНСЬКИХ МОВАХ: СЕМАНТИКА, СТРУКТУРА ФОРМ
Спеціальність 10.02.15 – загальне мовознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
філологічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської мови та мовознавства Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор Загнітко Анатолій
Панасович, Донецький національний університет, завідувач
кафедри української мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Сенів Михайло
Григорович, Донецький національний університет, завідувач
кафедри світової літератури і класичної філології;
кандидат філологічних наук, доцент Голі-Оглу Тамара
Войцехівна, Приазовський державний технічний університет,
доцент кафедри українознавства.
Провідна установа: Львівський національний університет ім. І.Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра загального мовознавства.
Захист відбудеться 15 червня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.10 при Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська 24, головний корпус, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Донецького національного університету.
Автореферат розісланий 13.05.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради к.філол.н., доцент Вінтонів М.О.


Загальна характеристика роботи
Граматичний лад сучасних мов характеризується системами граматичних категорій. Маючи принципове значення та реалізуючись у функціональних системах мов, граматичні категорії як ядерні компоненти мовної організації репрезентовані на багатьох ярусах її структури. За специфікою реалізації категорійної семантики граматичні категорії поділяються на морфологічні, синтаксичні, словотвірні тощо, а за особливостями членування категорійні ознаки диференціюються на модифікаційні і класифікаційні. Прикметною рисою останніх постає фіксованість і постійність певного значення. Категорія безвідносної міри ознаки (КБМО) належить до класифікаційних (інтегральних, селективних).
Незважаючи на тривалий процес вивчення й аналізу семантико-словотвірної КБМО в окремих мовах (див. праці К.С.Аксакова, В.В.Виноградова, А.П.Грищенка, О.Ізюмова, І.К.Калініної, В.Т.Коломієць, І.Є.Краснової, П.М.Каращука, О.Кржижкової, С.Є.Олійник, Дж.Курме, Дж.Іствуда, Ч.Фріза та ін.), проблема семантичної безвідносності не знайшла ґрунтовного студіювання в загальнотипологічному та контрастивному аналізі одно- та різноструктурних мов. Саме тому в сучасних умовах постає необхідність визначення регулярності / нерегулярності певних засобів реалізації семантики безвідносності ознаки та встановлення специфіки градуювання такої семантики, простеження спеціалізованих експлікативних засобів вираження КБМО в слов’янських і германських мовах, залишається нерозкритим питання виділення ядерних / приядерних / периферійних структур категорії в споріднених і неспоріднених мовах. Все це актуалізує проблему загальнотеоретичного аналізу категорійної семантики категорії в слов’янських і германських мовах і визначення площин спільного та різного в функціонально-семантичних вимірах, простеження КБМО як мовної універсалії.
Актуальність дисертаційного дослідження зумовлена декількома чинниками, передусім, дискусійністю статусу безвідносних прислівникових / прикметникових форм, відсутністю праць, присвячених комплексному загальнотеоретичному аналізу КБМО в аспекті частиномовної конкретизації проблеми на матеріалі прикметникових / прислівникових форм у слов’янських і германських мовах, невизначеністю термінологічного апарату досліджуваної категорії.
Мета дисертаційної роботи полягає в теоретичному обґрунтуванні та комплексному аналізі безвідносно-ступеневих прикметникових / прислівникових форм на матеріалі сучасних слов’янських і германських мов (української, російської, англійської), визначенні їхніх семантичних, структурних, типологічних характеристик і встановленні загальнотипологічних показників цих форм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КАТЕГОРІЯ БЕЗВІДНОСНОЇ МІРИ ОЗНАКИ В СЛОВ’ЯНСЬКИХ І ГЕРМАНСЬКИХ МОВАХ: СЕМАНТИКА, СТРУКТУРА ФОРМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок