Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНДРОГЕНЕЗ ТА ЕМБРІОКУЛЬТУРА У КУКУРУДЗИ IN VITRO

АНДРОГЕНЕЗ ТА ЕМБРІОКУЛЬТУРА У КУКУРУДЗИ IN VITRO

Назва:
АНДРОГЕНЕЗ ТА ЕМБРІОКУЛЬТУРА У КУКУРУДЗИ IN VITRO
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,97 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
САТАРОВА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 575.1:581.143.6
АНДРОГЕНЕЗ ТА ЕМБРІОКУЛЬТУРА
У КУКУРУДЗИ IN VITRO
03.00.20 — біотехнологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ –2002 рік
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті зернового господарства УААН,
Дніпропетровськ.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Чугункова Тетяна Володимирівна
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,
доктор біологічних наук, професор
Мітрофанова Ольга Володимирівна
Нікітський ботанічний садНаціональний науковий центр
УААН, головний науковий співробітник біотехнології і вірусології
рослин
доктор біологічних наук
Попова Антоніна Федорівна
Інститут ботаніки ім.М.Г.Холодного,
старший науковий співробітник відділу
клітинної біології і цитології
 
Провідна установа: Національний ботанічний сад ім.М.М.Гришка НАН
України, м.Київ
Захист дисертації відбудеться “__27_” березня____________200 3р. о _____10__годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.202.01 при Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України, 03143, м.Київ, вул.Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту клітинної біології і генетичної інженерії НАН України за адресою м.Київ, вул.Заболотного, 148.
Автореферат розісланий "___20_" _лютого___________2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради, к.б.н. О.А.Кравець
 
З А Г А Л Ь Н А Х А Р А К Т Е Р И С Т И К А Р О Б О Т И
 
Актуальність теми. Кукурудза – це культура, яка володіє великими потенційними можливостями в одержанні високих врожаїв, а також різноманіттям господарського використання. Проблема збільшення виробництва її зерна залишається одним з актуальних завдань аграрного виробництва. Головний резерв збільшення валових зборів зерна кукурудзи полягає у підвищенні врожайності на основі ефективного використання генетичних можливостей нових внесених до “Реєстру сортів рослин України” і перспективних гібридів. Їх створення вимагає інтенсифікації селекційного процесу на основі широкого використання результатів досліджень з біотехнології, молекулярної біології, генетичної інженерії.
Відомо, що результати біотехнологічних розробок здатні суттєво впливати на різні сторони селекційного процесу. Це може бути збільшення генетичного різноманіття вихідного матеріалу, оптимізація процесів добору, розмноження цінних генотипів та інші технології, що базуються на використанні методів генетичної та клітинної інженерії (Кучук, Глеба, 1997; Созинов, 1997). Серед цих напрямків особливе місце займають біотехнології, націлені на прискорення процесу селекції. Значне прискорення створення нових ліній і гібридів у кукурудзи може бути досягнуто за рахунок використання явищ андрогенезу і ембріокультури in vitro. Експериментальний андрогенез в культурі пиляків – це комплекс процесів, пов’язаних з переходом пилкового зерна з гаметофітного на спорофітний шлях розвитку. Він полягає в одержанні новоутворень з гаплоїдних пилкових зерен, а з них – рослин-регенерантів, які після обробки поліплоїдизуючими речовинами перетворюються на гомозиготні диплоїдні рослини, що можуть використовуватися в селекції як інбредні лінії. Процес одержання такої лінії традиційними методами потребує 5-7 років, а в разі використання андрогенезу термін створення гомозиготного матеріалу скорочується до одного року. Ембріокультура, тобто культивування ізольованих зародків з метою пророщування на різних етапах їх розвитку, здатна скоротити витрати часу на вирощування рослин в селекційних програмах переведення ліній на цитоплазматичну чоловічу стерильність, проведення насичуючих схрещувань та інших.
На початку нашої роботи існували відомості про можливість культивування пиляків кукурудзи з одержанням рослин-регенерантів, були розроблені склади живильних середовищ та деякі умови культивування (Anon., 401 Research Group, 1975; Genovesi, Collins, 1982; Petolino, Jones, 1986), однак відтворення одержаних результатів виявилося для цієї культури серйозною проблемою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: АНДРОГЕНЕЗ ТА ЕМБРІОКУЛЬТУРА У КУКУРУДЗИ IN VITRO

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок