Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИКО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЙ ПЕРЕРОБКИ ТИТАН-ЦИРКОНОВИХ РОЗСИПІВ

ФІЗИКО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЙ ПЕРЕРОБКИ ТИТАН-ЦИРКОНОВИХ РОЗСИПІВ

Назва:
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЙ ПЕРЕРОБКИ ТИТАН-ЦИРКОНОВИХ РОЗСИПІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,69 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ
СОКІЛ Олександр Михайлович
УДК [622.75/.77:532.542](043.3)
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЙ
ПЕРЕРОБКИ ТИТАН-ЦИРКОНОВИХ РОЗСИПІВ
05.15.11 – "Фізичні процеси гірничого виробництва"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ –2002
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті геотехнічної механіки Національної академії наук України (ІГТМ НАН України)
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор,
академік НАН України
Булат Анатолій Федорович,
Інститут геотехнічної механіки НАН України,
директор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Туркенич Олександр Михайлович,
Національний гірничий університет,
кафедра збагачення корисних копалин,
професор
доктор технічних наук, професор
Мец Юрій Семенович,
Кременчуцький інститут економіки та нових
технологій, кафедра металознавства, професор
доктор технічних наук, професор
Аверін Геннадій Вікторович,
Донецький національний технічний університет,
кафедра природоохоронної діяльності, професор
Ведуча організація: Донбаський гірничо-металургійний інститут
Міністерства освіти та науки України, м. Алчевськ
Захист відбудеться 26.06.2002 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.188.01 Інституту геотехнічної механіки НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2а, факс (0562) 462426.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту геотехнічної механіки НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2а.
Автореферат розісланий 24.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук В.Г. Перепелиця
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Гірничодобувна галузь провідних країн світу останніми роками працює в умовах неухильного погіршення якості мінеральної сировини при тому, що потреба в ній постійно зростає.
У більшості випадків збільшення обсягу переробки корисних копалин досягається за рахунок застосування гравітаційних методів збагачення на основі впровадження у виробництво нових високотехнологічних машин й апаратів. До 90% вугілля та марганцевих руд збагачується гравітаційними методами; частка гравітаційних методів постійно підвищується при переробці залізних, поліметалевих і золотовмісних руд.
У зв'язку з цим удосконалюванню технологій гравітаційного збагачення приділяється все більша увага, що викликає необхідність як вивчення на високому науковому рівні гідродинамічних процесів, що протікають при розділянні мінеральних зерен в апаратах, так і обґрунтування параметрів технологічного устаткування.
У численних дослідженнях вітчизняних і закордонних учених знайшли відображення результати досліджень впливу параметрів технологічних схем і апаратів на ефективність гравітаційних технологій збагачення корисних копалин.
Але, незважаючи на великий обсяг і високий рівень теоретичних досліджень, слід указати на невідповідність між досягненнями гідромеханіки неоднорідних середовищ та їх використанням у промисловості. З одного боку, деякі теоретичні розробки не доведені до практичної реалізації. З іншого боку, ряд гідродинамічних ефектів, що виявляються під час експлуатації технологічного устаткування, не знаходить пояснення, що не дозволяє керувати ними й добиватися більш високих показників збагачення мінеральної сировини.
Розвиток багатьох галузей народного господарства залежить від можливості використання матеріалів зі спеціальними властивостями. Серед цих матеріалів слід виділити сплави на основі титану й цирконію, які вживають в умовах, що вимагають високої температурної міцності. Для України, де традиційно розвиваються галузі ракетобудування, моторобудування й атомної енергетики, проблема одержання необхідної кількості металевого титану й цирконію все ще не розв'язана, що призводить до придбання прокату за рубежем.
Видобуток і збагачення розсипів, що містять титановмісні мінерали рутил та ільменіт, а також циркон, здійснюються на Вільногірському державному гірничо-металургійному комбінаті (ВДГМК) із застосуванням гравітаційних методів збагачення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФІЗИКО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЙ ПЕРЕРОБКИ ТИТАН-ЦИРКОНОВИХ РОЗСИПІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок