Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ НОРМАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТИВНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В СИСТЕМАХ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ НОРМАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТИВНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В СИСТЕМАХ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ НОРМАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТИВНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В СИСТЕМАХ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,79 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Любченко Валентин Анатолійович
УДК 004.932: 007.52
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ НОРМАЛІЗАЦІЇ
ПРОЕКТИВНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В СИСТЕМАХ
ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук,
професор Путятін Євген Петрович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки, завідувач кафедри
інформатики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Смеляков Сергій Вячеславович,
Харківський військовий університет,
начальник кафедри математичного і
програмного забезпечення АСУ;
доктор технічних наук,
професор Борисенко Олексій Андрійович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри електроніки і
комп’ютерної техніки.
Провідна установа - Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України (відділ
математичного моделювання та оптимального
проектування), м. Харків.
Захист відбудеться „22” червня 2004 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розіслано „ 21” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблемам створення математичних моделей систем комп'ютерного зору і питанням цифрової обробки зображень у теперішній час приділяють велику увагу багато дослідників, оскільки кількість практичних задач, у яких використовуються зображення або їхній аналіз, весь час зростає. На сьогоднішній момент обробка й аналіз зображень широко використовуються в робототехніці, аналізі космічних знімків, у медицині, дистанційному зондуванні тощо. Вченими розроблено багато методів обробки зображень: фільтрація, контрастування, відновлення, сегментація, нормалізація (яскравісна та геометрична), розпізнавання. Великий внесок у розвиток математичних методів обробки зображень зробили М.Ф. Бондаренко, В.І. Васильєв, В.М. Глушков, В.В. Грицик, В.П. Кожемяко, В.П. Машталір, Є.П. Путятін, Б.Н. Русин, І.Б. Сіроджа, Ю.П. Шабанов-Кушнаренко, М.І. Шлезінгер.
При вирішенні практичних задач актуальним є вибір математичної моделі, яка найбільш точно відображає всі процеси сприйняття, що змінюються. Зусилля, спрямовані на створення універсальної моделі сприйняття, дали можливість побудови математичних моделей функцій зору, які засновані на дослідженнях психофізичних реакцій ока людини. При моделюванні зору звичайно не розглядають питання про анатомічні структури і фізіологічні механізми, що реалізують відповідні функції зору. Така постановка задачі відповідає відомому в кібернетиці методу “чорного ящика”. Відповідно до цього методу вхідними сигналами є тривимірні зорові об'єкти, а вихідними – відповідні їм зорові відчуття. Аналіз зорової системи сприйняття людини показав, що найбільш адекватно описує реальні процеси сприйняття зображень тривимірних об'єктів математична модель, яка базується на принципах проективної геометрії, і в літературі часто зустрічається така постановка задачі. У процесі сприйняття зображення об’єкта вони відрізняються один від одного наявністю геометричних перетворень. Найприйнятнішим підходом до обробки таких зображень є процедура нормалізації, яка за допомогою нормалізаторів зводить вхідні зображення до заздалегідь вибраного еталонного. Автоматичне приведення до еталону, тобто нормалізація, дозволяє поліпшити сприйняття об’єкту людиною-оператором, а також системою технічного зору, наприклад, шляхом зведення до відомої кореляційної процедури або порівнянням ознак.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ НОРМАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТИВНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В СИСТЕМАХ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок