Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Двоскладні речення з одновалентними дієслівними предикатами в українській мові

Двоскладні речення з одновалентними дієслівними предикатами в українській мові

Назва:
Двоскладні речення з одновалентними дієслівними предикатами в українській мові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут української мови
Каленич Володимир Миколайович
УДК 811.161.2’367.332.3
Двоскладні речення з одновалентними
дієслівними предикатами в українській мові
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007


Дисертація є рукописом.
Роботу виконано в Інституті філології й журналістики Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
ІВАНИЦЬКА Ніна Лаврентіївна,
Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського,
професор кафедри методики
філологічних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
СОКОЛОВА Світлана Олегівна,
Інститут української мови НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
граматики та фонетики;
кандидат філологічних наук, в.о. доцента
КУЦ Олена Володимирівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, заступник директора
з навчально-методичної роботи
Інституту української філології.
Провідна установа – Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра української мови, Міністерство освіти і науки України, м. Рівне.
Захист відбудеться 30 травня 2007р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.173.01 Інституту української мови НАН України (01001, Київ, вул. Грушевського, 4).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні та Інституту української мови НАН України (01001, Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розіслано 27 квітня 2007р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук |
В.М. Фурса


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. У концептуальних вимірах сучасного синтаксису речення розглядають як основну багатоаспектну одиницю на теоретичних засадах його формальної, семантичної цілісності та комунікативного призначення. Питання вивчення простих речень і їхнього структурування, хоч і мають уже певні традиції в українській і зарубіжній науці, все ж і на сьогодні залишаються актуальними.
Складна категорійна природа речення, розгалужена система його структурних компонентів, закономірності їхнього зв’язку та взаємодії, різнорівневе моделювання речення викликають неабиякий дослідницький інтерес. Різні аспекти реченнєвих одиниць привертали увагу Й.Ф. Андерша, Д.Х. Баранника, О.І. Бондаря, І.Р. Вихованця, К.Г. Городенської, А.П. Грищенка, Н.В. Гуйванюк, П.С. Дудика, А.П. Загнітка, С.Я. Єрмоленко, Н.Л. Іваницької, М.У. Каранської, І.К. Кучеренка, О.С. Мельничука, М.В. Мірченка, М.Я. Плющ, В.М. Русанівського, М.С. Скаба, І.І. Слинька, М.І. Степаненка, В.Д. Шинкарука, К.Ф. Шульжука та ін. Вагомий внесок у розвиток теорії речення зробили В.Г. Адмоні, Н.Д. Арутюнова, В.В. Бабайцева, В.А. Бєлошапкова, В.В. Богданов, В.В. Виноградов, Ф. Данеш, Г.О. Золотова, Т.П. Ломтєв, А.М. Мухін, Г.Г. Почепцов, Н.Ю. Шведова, Ч. Філлмор, У. Чейф та ін.
Вербоцентричну концепцію валентності обґрунтував Л. Теньєр. Подальшого розвитку вона набула в працях Г. Брінкмана, Г. Гельбіга, І. Ербена, С.Д. Кацнельсона, О.І. Москальської, М.Д. Степанової, Т.Б. Алісової й ін. З утвердженням в українській граматиці теорії валентності актуальними постали проблеми вивчення предиката і його конструктивної ролі у формуванні речення (І.Р. Вихованець, К.Г. Городенська, А.П. Загнітко, М.В. Мірченко, М.І. Степаненко, К.Ф. Шульжук). Особливу увагу привертають предикати, у ролі яких функціонують дієслова, що є основними носіями семантико-синтаксичної валентності та відображають сутність предикатного слова. Спеціальні наукові розвідки присвячені предикатам стану (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Двоскладні речення з одновалентними дієслівними предикатами в українській мові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок