Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ДОКУМЕНТАЛЬНИХ КОЛЕКЦІЙ У СКЛАДІ ФОНДІВ ОДЕСЬКИХ МУЗЕЇВ (1825–2003 рр.)

ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ДОКУМЕНТАЛЬНИХ КОЛЕКЦІЙ У СКЛАДІ ФОНДІВ ОДЕСЬКИХ МУЗЕЇВ (1825–2003 рр.)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ДОКУМЕНТАЛЬНИХ КОЛЕКЦІЙ У СКЛАДІ ФОНДІВ ОДЕСЬКИХ МУЗЕЇВ (1825–2003 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,96 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ АРХІВІВ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
АРХІВНОЇ СПРАВИ ТА ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА
СОЛОДОВА Віра Владленівна
УДК 069 (477.74) “18/20” + 930.25 (477.74) “18/20” (043.3)
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ДОКУМЕНТАЛЬНИХ
КОЛЕКЦІЙ У СКЛАДІ ФОНДІВ ОДЕСЬКИХ МУЗЕЇВ
(1825–2003 рр.)
07.00.10 – документознавство, архівознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Українському науково-дослідному інституті архівної справи та документознавства Державного комітету архівів України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Матяш Ірина Борисівна,
Україн-ський науково-дослідний інститут
архівної справи та документознавства,
директор
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, доцент
Ковальчук Галина Іванівна,
Національна бібліотека України ім. В. І. Вер-надського,
завідувач відділу стародруків та рідкісних видань
кандидат історичних наук, доцент
Коваленко Олександр Борисович,
Чернігівський державний педагогічний університет
ім. Т. Г. Шевченка,
декан історичного факультету
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М. С. Грушевського НАН України, відділ вивчення та публікації
джерел з історії України кінця XIX – початку XX ст.
Захист відбудеться 13 вересня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.864.01 в Українському науково-дослідному інституті архівної справи та документознавства за адресою: 03110, Київ, вул. Солом’янська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися у Науково-довідковій бібліотеці цент-раль-них державних архівів України: Київ, 03110, вул. Солом’янська, 24.
Автореферат розіслано “11” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук С. Л. Зворський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Формування національної історичної пам’яті належить до кола важливих завдань духовного розвитку українського су-спільства, нагальна потреба вирішення яких існує в сучасній Україні. Впливовим засобом вирішення цих завдань є залучення громадян до накопичених протягом століть культурних надбань українського народу. Національна культурна спадщина втілена в різних культурних цінностях, до яких належать і документи Національного архівного фонду (НАФ). Облік і зберігання документів НАФ та архів-них документів у цілому, використання відомостей, що містяться в них, а також формування НАФ здійснюють державні архівні установи. Згідно зі ст. 23 розділу VI Закону України “Про Національний архівний фонд та архівні установи” (2001) архівні підрозділи музеїв належать до системи архівних установ. Тобто, Закон надає музеям право постійно зберігати архівні документи, а також поповнювати свої фонди профільними документами і колекціями. Проте в організації роботи музейних установ з архівними документами наявні досі не вирішені проблеми, що актуалізує потребу дослідження історії формування документальних колекцій у музеях і розвитку нормативно-методичних засад функціонування музейних установ, зокрема, щодо організації та зберігання архівних документів.
Особливість діяльності музеїв полягає в тому, що вони ведуть дослідження та зосереджують у своїх фондах усі типи історичних джерел (речові, зображальні, писемні, кіно- фотодокументи). Тому фонди музею, на відміну від архівної практики, є частиною його зібрання й складають сукупність музейних предметів, включаючи науково-допоміжні матеріали, з розподілом на інвентарні групи, фонди, колекції (добірки). Документальну колекцію в музеї складають документи офі-ційного та особового походження, раритетні періодичні і неперіодичні видання, книги тощо. На відміну від документальної колекції в музеї архівна колекція розуміється як сукупність окремих архівних документів різного походження (належних до різних архівних документальних фондів), об’єднаних за тематичною, хронологічною, авторською, номінальною, об’єктною, географічною чи іншою ознакою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ДОКУМЕНТАЛЬНИХ КОЛЕКЦІЙ У СКЛАДІ ФОНДІВ ОДЕСЬКИХ МУЗЕЇВ (1825–2003 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок