Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПРЯЖЕНІ ЄНАМІНИ В СИНТЕЗІ ФОСФОРОВМІСНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ

СПРЯЖЕНІ ЄНАМІНИ В СИНТЕЗІ ФОСФОРОВМІСНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ

Назва:
СПРЯЖЕНІ ЄНАМІНИ В СИНТЕЗІ ФОСФОРОВМІСНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,37 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
УДК 547.241’779 + 547.241’879
ДОВГОПОЛИЙ
Сергій Іванович
СПРЯЖЕНІ ЄНАМІНИ В СИНТЕЗІ ФОСФОРОВМІСНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ
02.00.08 – хімія елементоорганічних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук
Київ – 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі хімії фосфороорганічних сполук Інституту органічної хімії Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук Толмачов Андрій Олексійович
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ, старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічніх наук, професор
Драч Борис Сергійович, Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, м. Київ, завідуючий відділом
кандидат хімічніх наук Демченко Анатолій Михайлович, Чернігівський педагогічний університет, кафедра хімії, м.Чернігів, доцент
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра органічної хімії, міністерство освіти, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “15” квітня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 26.217.01 при Інституті органічної хімії НАН України за адресою: 252660, Київ–94, вул. Мурманська, 5.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України.
Автореферат розісланий “ 12 ” березня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Доктор хімічних наук, професор ______________________Фещенко Н.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед різних галузей хімії органічних сполук фосфору, які бурхливо розвиваються в останні десятиліття, визначне місце займає хімія його циклічних похідних. Так, в монографії Ф.Манна видання 1950 року, присвяченій хімії гетероциклічних похідних фосфору, арсену, стибію і бісмуту, розгляд циклічних сполук фосфору займає тільки 15 сторінок, де описано 11 циклічних систем. У другому виданні 1970 року цієї монографії вказаний розділ займав уже 351 сторінку з описом 90 вибраних циклів із 150 відомих. Бурхливе зростання досліджень таких фосфорорганічних сполук продовжується до наших днів, що відображено в багатьох оглядах та в монографії Л. Квіна, де звертається особлива увага на циклічні системи з атомом фосфору, який зв’язаний з одним або двома атомами вуглецю. Такі системи досить стійкі до гідролізу і більше нагадують за своїми властивостями класичні азот- та сірковмісні гетероцикли. Однак вони мало доступні та потребують особливих методів синтезу.
За останні дисятиліття розроблено зручні методи Csp2-фосфорилювання галогенідами фосфору(III) електронозбагачених ненасичених сполук. Найбільш реакційноздатні з них мають у своїх молекулах єнамінний фрагмент. Було цікаво використати ці методи також і для гетероциклізацій ненасичених сполук галогенідами фосфору(III). Для отримання п’яти- чи шестичленних ненасичених фосфоровмісних циклів вихідна органічна сполука повинна мати в своїй молекулі ненасичений ланцюг з чотирьох або п’яти атомів, який може починатися високонуклеофільним єнамінним sp2-гібридизованим -атомом вуглецю, а закінчуватися іншим нуклеофільним центром на атомі вуглецю або азоту. Таким чином, загальним фрагментом сполук, що циклізуються, буде фрагмент єнаміну, кон’югований з подвійним зв’язком С=N чи С=С, тобто фрагмент спряженого єнаміну. Продуктами таких перетворень можуть бути фосфоровмісні гетероцикли з одним або двома зв’язками вуглець-фосфор. Тому розроблення зручних методів їх отримання є, на наш погляд, актуальним.
Метою роботи є розроблення зручних методів гетероциклізацій галогенідами тривалентного фосфору ненасичених органічних сполук з фрагментами спряжених єнамінів, а також вивчення властивостей отриманих фосфоровмісних гетероциклів. Об’єктами для циклізацій ми використали ряд доступних єнаміногідразонів, єнаміногетерилімінів і N-вінілпіролів.
Наукова новизна. Вперше показано, що методи С-фосфорилювання спряжених єнамінів галогенідами тривалентного фосфору в присутності основ можуть бути використані для синтезу широкого ряду фосфоровмісних п’яти- та шестичленних гетероциклів, спряжених з єнамінним фрагментом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: СПРЯЖЕНІ ЄНАМІНИ В СИНТЕЗІ ФОСФОРОВМІСНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок