Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАТИВНА ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПІЯ ДЕЗАДАПТИВНИХ ФОРМ ПОРУШЕННЯ СЕКСУАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я

ІНТЕГРАТИВНА ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПІЯ ДЕЗАДАПТИВНИХ ФОРМ ПОРУШЕННЯ СЕКСУАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я

Назва:
ІНТЕГРАТИВНА ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПІЯ ДЕЗАДАПТИВНИХ ФОРМ ПОРУШЕННЯ СЕКСУАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ
І СУДОВОЇ ПСИХІАТРІЇ ТА НАРКОЛОГІЇ

ГОЛОЦВАН
Олена Анатоліївна
УДК 615.851:(616.69-083+618.17-083)
ІНТЕГРАТИВНА ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПІЯ ДЕЗАДАПТИВНИХ ФОРМ ПОРУШЕННЯ СЕКСУАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я
14.01.16 - психіатрія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківській медичній академії післядиплом-ної освіти МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Кришталь Валентин Валентинович, Хар-ків-ська медич-на академія післядипломної освіти МОЗ України, заві-ду--ючий кафедрою сек-со-ло-гії і медичної психо-логії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Михайлов Борис Володимирович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, проректор з наукової роботи;
доктор медичних наук Морозов Олександр Михайлович, Департамент захисту на-ціональної державності і боротьби з тероризмом Служби безпеки України, науковий консультант.
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут клінічної неврології та психіатрії МОЗ України, м.Харків.
Захист відбудеться "25" вересня 2000р. о 10-00 год. На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.620.01 при Українському науково-дослідному інституті судової і соціальної психіатрії та наркології МОЗ України за адресою: 04080, м.Київ, вул.Фрунзе, 103.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського науково-дослідного інституту судової і соціальної психіатрії та наркології МОЗ України за адресою: 04080, м.Київ, вул.Фрунзе, 103.
Автореферат розіслано "23" серпня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Онишко Ю.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сексуальна дисгармонія подружньої пари є досить поширеним суспільним явищем, яке вже вийшло за межі суто медичної проблеми і набуло певного соціального наголосу, оскільки вона підриває міцність шлюбу, нерідко призводить до розпаду сім’ї, негативно позначається на сексуальному та репродуктивному здоров’ї нації.
Актуальність теми. Проблему успішної психотерапії сексуальної дисгармонії подружньої (партнерської) пари не можна вважати остаточно вирішеною, незважаючи на те, що їй присвячено ба-гато досліджень (В.В.Кришталь, 1997; А.К.Напреєнко, 1998; С.С.Лібіх, В.І.Фридкін, 1998). Недостатня ефективність засто-со-ву-ваних психотерапевтичних методів пов’язана з різно-маніт-ністю причин і складним патогенезом порушення сексуального здоров’я, що диктує необхідність пошуку нових, інтегративних підходів і методів його корекції.
У цьому контексті в останні роки значною мірою підвищився інтерес до таких методів як: психодрама, тілесно-орієнтована терапія, трансактний аналіз, гештальт-терапія. Особливий інтерес викликає гештальт-терапія як особистісно-орієнтований реконструктив-ний метод з високими інтегративними можливостями. Гештальт-терапія почала успішно застосовуватися, зокрема, в психіатрії і наркології (А.А.Александров, 1994; О.В.Немиринський, 1994). Тим часом у сексологічній клінічній практиці вона використовується недос-татньо, її теоретичні основи мало розроблені і такого роду підходи розглядаються лише в окремих дослідженнях (С.Кратохвил, 1991; Г.С.Кочарян, А.С.Кочарян, 1994).
У сучасних методах психотерапевтичної корек-ції сексуальної дисгармонії подружньої пари (В.В.Кришталь, 1995, 1997; H.S.Kaplan, 1994; У.Мастерс, В.Джонсон, Р.Колодні, 1998) основний акцент робиться на поведінковій терапії. Застосовується також каузальний підхід, за якого зусилля психотерапевта концентруються на пошуку причин дис-гар-мо-нійних відносин партнерів. Проте, ці методики не дають можли-вості враховувати сприйняття почуттів, емоцій, організмічні сприйняття (відчуття тіла) партнерів, без чого важко досягти повної корекції дезадаптивних форм порушення сексуального здоров’я. Застосування прийомів ортодоксальної гештальт-терапії сприяє певному підвищенню ефективності психотерапевтичного впливу, проте несприйняття каузальності, відмова від аналізу змін, що відбуваються у пацієнта, не дозволяють в повному ступеню розкрити наявний потенціал цього методу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНТЕГРАТИВНА ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПІЯ ДЕЗАДАПТИВНИХ ФОРМ ПОРУШЕННЯ СЕКСУАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок