Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЦЕНТРАЦІЯ НАПРУЖЕНЬ НА МІЖФАЗНИХ ПОВЕРХНЯХ КАНОНІЧНОЇ ФОРМИ У В’ЯЗКО-ПРУЖНИХ КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ

КОЦЕНТРАЦІЯ НАПРУЖЕНЬ НА МІЖФАЗНИХ ПОВЕРХНЯХ КАНОНІЧНОЇ ФОРМИ У В’ЯЗКО-ПРУЖНИХ КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ

Назва:
КОЦЕНТРАЦІЯ НАПРУЖЕНЬ НА МІЖФАЗНИХ ПОВЕРХНЯХ КАНОНІЧНОЇ ФОРМИ У В’ЯЗКО-ПРУЖНИХ КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,92 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ім. С.П.ТИМОШЕНКА
Ляшенко Яна Григорівна
УДК 539.3
КОЦЕНТРАЦІЯ НАПРУЖЕНЬ НА МІЖФАЗНИХ ПОВЕРХНЯХ КАНОНІЧНОЇ ФОРМИ У В’ЯЗКО-ПРУЖНИХ КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
Маслов Борис Петрович,
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України, головний науковий співробітник відділу механіки повзучості.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук
Сенченков Ігор Костянтинович,
Інститут механіки ім.С.П.Тимошенка НАН України,
головний науковий співробітник
відділу термопружності;
доктор фізико-математичних наук
Кущ Володимир Іванович,
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра механіки суцільних середовищ
Захист відбудеться 24.02.2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України.
Автореферат розісланий 16.01 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01
д.ф.-м.н. О.П.Жук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток техніки супроводжується розробкою нових інженерних конструкцій, механізмів і машин різного призначення, які експлуатуються в умовах високих рівнів навантажень. Виникає необхідність створення композитних матеріалів, в яких потрібні властивості (мала питома вага, велика питома міцність тощо) синтезуються за рахунок підбору і управління взаємним розміщенням відповідних компонентів. Багато з цих матеріалів мають в тій чи іншій мірі реономні властивості.
Фізико-механічні властивості матеріалу, в тому числі і міцність, значною мірою визначаються їх мікроструктурою. Підвищення експлуатаційних параметрів матеріалів являє собою досить складну задачу, одним із шляхів розв’язку якої в даному випадку є визначення ефективних характеристик розглядуваного матричного композиту зі сфероїдальними включеннями та коефіцієнтів концентрації напружень в елементах мікроструктури. Процеси деформування та руйнування залежать від багатьох факторів, головним з яких є рівень середніх напружень в компонентах. Щоб оцінити характеристики міцності матеріалу, вводять коефіцієнти концентрації напружень в елементах мікроструктури. Тому дослідження концентрації напружень у включеннях та матриці, а також на поверхнях розділу між компонентами є досить актуальною проблемою. Крім того слід зауважити, що традиційно більша увага приділяється композитним матеріалам, що складаються з пружних компонентів. В даній роботі враховується вплив фактору часу на напружено-деформований стан компонентів та матеріалу в цілому, що принципово важливо при дослідженні на довговічність композитних матеріалів з полімерними та металевими матрицями.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає основним напрямкам наукових досліджень відділу механіки повзучості Інституту механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України і виконана в рамках бюджетної науково-дослідної теми № д.р. 0101U007004 “Зміна форми сфероїдальних дефектів при осесиметричному навантаженні в умовах нелінійної повзучості”, шифр 1.3.1.427п.
Метою роботи є аналіз просторових задач механіки в’язко-пружного деформування стохастичних багатокомпонентних матричних середовищ, в яких включення статистично рівномірно розорієнтовані по об’єму і мають сфероїдальну форму; визначення ефективних характеристик вязко-пружності для багатокомпонентних КМ; на основі вказаної постановки отримання аналітичного розв’язку задачі про визначення концентрації середніх напружень в компонентах та на міжфазній поверхні канонічної сфероїдальної форми; розробка програмного комплексу для чисельної реалізації отриманих теоретичних результатів та проведення чисельного дослідження в’язко-пружного деформування стохастично армованих композитів для ряду характеристик компонентів КМ (геометрична форма наповнювача, об’ємна концентрація компонентів тощо); перевірка узгодження отриманих результатів з відомими з літератури даними: як теоретичними, так й експериментальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: КОЦЕНТРАЦІЯ НАПРУЖЕНЬ НА МІЖФАЗНИХ ПОВЕРХНЯХ КАНОНІЧНОЇ ФОРМИ У В’ЯЗКО-ПРУЖНИХ КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок