Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛО-МАСООБМІН В ТРУБЧАТОМУ ОСУШУВАЧІ СТИСНЕНОГО ПОВІТРЯ

ТЕПЛО-МАСООБМІН В ТРУБЧАТОМУ ОСУШУВАЧІ СТИСНЕНОГО ПОВІТРЯ

Назва:
ТЕПЛО-МАСООБМІН В ТРУБЧАТОМУ ОСУШУВАЧІ СТИСНЕНОГО ПОВІТРЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ім. А.М.ПІДГОРНОГО
Змієвський Геннадій Олексійович
УДК 621.565
ТЕПЛО-МАСООБМІН В ТРУБЧАТОМУ
ОСУШУВАЧІ СТИСНЕНОГО ПОВІТРЯ
05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків –2004


Дисертація є рукописом
Робота виконана в ДП “ЕКО” СП ВКФ “ЕРСІТ” та на кафедрі теплотехніки Національного Технічного Університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Братута Едуард Георгійович,
Національний технічний університет “ХПІ”,
професор кафедри теплотехніки;
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Маляренко Віталій Андрійович,
Харківська Національна академія міського господарства, професор кафедри електропостачання міст;
кандидат технічних наук, доцент
Гакал Павло Григорович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є.Жуковського “ХАІ”,
доцент кафедри аерокосмічної теплотехніки.
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ”,
кафедра АЕС і інженерної теплофізики.
Захист відбудеться “10” червня 2004 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.02 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного НАН України за адресою 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного НАН України за адресою 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “08” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.Е.Ковальський


Актуальність теми. В теперішній час практично жодне сучасне промислове виробництво не обходиться без такого енергоносія як стиснене повітря, що використовується у двох основних напрямках: технологічному (виплавка чавуна і стали в металургії, одержання кисню у повітрярозділяючих установках і т.д.) і силовому (пнемопривід різних машин і механізмів у машинобудуванні, гірничодобувній промисловості, ковальському, ливарному та інших виробництвах).
Для виробництва і передачі стисненого повітря до споживача використовуються спеціальні системи повітропостачання промислового підприємства, що включають компресорні і повітродувні станції, трубопровідний і балонний транспорт для подачі стисненого повітря до споживачів.
В даний час на багатьох підприємствах, як правило, з централізованою системою пневмопостачання, задачі підготовки стисненого повітря вирішувалися переважно двома шляхами. У першому повітря осушується з застосуванням дорогих адсорбентних пристроїв або з застосуванням холодильних фреонових машин, що пов’язано зі значними енергетичними і матеріальними витратами. В другому видалення конденсату здійснюється за допомогою розвитої мережі вологозбірників із продувними вентилями. Таке технічне рішення, як свідчать обстеження, приводить до того, що втрати стисненого повітря можуть скласти до 40%.
Як випливає з ряду робіт, проблема осушування стисненого повітря може бути вирішена за рахунок упровадження на промислових підприємствах системи підготовки стисненого повітря типу ОСП.
Осушувач стисненого повітря (ОСП) являє собою трьохпоточний рекуперативний теплообмінник, який виконаний у виді пучка трубок Фільда з поперечним обдувом його потоком атмосферного повітря, що подається осьовим вентилятором. Конденсат, що утворився при цьому, видаляється автоматичним пристроєм, що практично виключає втрати стиснутого повітря.
Досвід промислового застосування систем ОСП, показує, що вони можуть бути застосовані для 80-90% підприємств, не вимагають спеціальних холодоагентів або поглинаючих засобів, а окупність устаткування не перевищує 2,5 роки при вартості осушувача на 20-40% нижче вартості традиційних пристроїв. Апарати ОСП розраховані на широкий діапазон продуктивності по стисненому повітрю – від 10 м3/хв до верхньої межі, що не є обмеженою за рахунок модульної конструкції осушувачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕПЛО-МАСООБМІН В ТРУБЧАТОМУ ОСУШУВАЧІ СТИСНЕНОГО ПОВІТРЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок