Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІБЛІОГРАФІЧНА СЕКЦІЯ МІЖНАРОДНОЇ ФЕДЕРАЦІЇ БІБЛІОТЕЧНИХ АСОЦІАЦІЙ ТА ЗАКЛАДІВ ЯК ОСЕРЕДОК ДОСЛІДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОГРАФІЇ (1965 – 2002 рр.)

БІБЛІОГРАФІЧНА СЕКЦІЯ МІЖНАРОДНОЇ ФЕДЕРАЦІЇ БІБЛІОТЕЧНИХ АСОЦІАЦІЙ ТА ЗАКЛАДІВ ЯК ОСЕРЕДОК ДОСЛІДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОГРАФІЇ (1965 – 2002 рр.)

Назва:
БІБЛІОГРАФІЧНА СЕКЦІЯ МІЖНАРОДНОЇ ФЕДЕРАЦІЇ БІБЛІОТЕЧНИХ АСОЦІАЦІЙ ТА ЗАКЛАДІВ ЯК ОСЕРЕДОК ДОСЛІДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОГРАФІЇ (1965 – 2002 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,65 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ПРОКОПЕНКО Лілія Сергіївна
УДК 01:061.23”1965/2002”
БІБЛІОГРАФІЧНА СЕКЦІЯ МІЖНАРОДНОЇ ФЕДЕРАЦІЇ БІБЛІОТЕЧНИХ
АСОЦІАЦІЙ ТА ЗАКЛАДІВ ЯК ОСЕРЕДОК ДОСЛІДЖЕННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОГРАФІЇ
(1965 – 2002 рр.)
07.00.08 – Книгознавство, бібліотекознавство,
бібліографознавство
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Слободяник Михайло Семенович,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, завідувач кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Омельчук Володимир Юхимович,
Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського, завідувач відділу національної бібліографії
кандидат історичних наук, старший
науковий співробітник
Христова Наталія Миколаївна,
Український державний науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства,
заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: Харківська державна академія культури,
кафедра соціальних комунікацій, м. Харків,
Міністерство культури і мистецтв України
Захист відбудеться 27.04.2004 р. о 15-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв за адресою: 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36)
Автореферат розісланий 25.03.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Коваленко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Функціонування національної бібліографії (НБ) у сучасних умовах вимагає гармонійного поєднання її міжнародного та національного аспектів. Міжнародне співробітництво у галузі НБ, яке традиційно сприяє удосконаленню бібліографічного обслуговування суспільства і професіоналізації бібліотечних працівників, сьогодні розглядається, перш за все, як обов’язкова умова отримання поглиблених знань про зарубіжні НБ для прийняття професійних рішень у вітчизняній теорії і практиці з урахуванням міжнародних вимог.
Значення міжнародного співробітництва у цьому напрямі докорінно зросло у зв’язку з використанням НБ як бази реалізації міжнародної інформаційної програми Універсальний бібліографічний облік (УБО), прийнятої у 1972 р. Міжнародною федерацією бібліотечних асоціацій та установ (ІФЛА)** Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ – всесвітня незалежна неурядова професійна організація. Заснована у 1927 р. у м. Единбург (Велика Британія). Об’єднує бібліотечні асоціації, бібліотеки та бібліотекарів. На початку 2003 р. до її складу входило 1770 членів із 155 країн. Зареєстрована у Нідерландах як асоціація, що має правову та організаційну основу. До середини 1960-х рр. традиційно була поширена абревіатура назви федерації французькою мовою – FIAB (Federation Internationale des Associations de Bibliothecaires). ??огодні прийнято вживати абревіатуру назви федерації англійською мовою – IFLA (International Federation of Library Associations and Institutions). під егідою ЮНЕСКО й у 1987 р. перейменованої на Універсальний бібліографічний облік і програма MARC (УБОІМ). Перед НБ у програмі ставилося завдання уніфікації принципів і методів її створення з метою організації обміну інформацією на міжнародному рівні.
З огляду на це особливого значення набуває необхідність вивчення й відтворення цілісної наукової картини створення та еволюції діяльності Бібліографічної секції (БС) ІФЛА, яка як провідний світовий центр дослідження НБ протягом багатьох років працювала над реалізацією програми УБОІМ.
Вивчення історії діяльності БС ІФЛА як осередку дослідження НБ має велике значення для України. На сучасному етапі розвитку Української держави все більшої ваги набуває необхідність її інтеграції у світове співтовариство та отримання міжнародного досвіду, зокрема, у бібліотечно-інформаційній сфері, оскільки остання є важливим показником гуманітарного розвитку нашої країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: БІБЛІОГРАФІЧНА СЕКЦІЯ МІЖНАРОДНОЇ ФЕДЕРАЦІЇ БІБЛІОТЕЧНИХ АСОЦІАЦІЙ ТА ЗАКЛАДІВ ЯК ОСЕРЕДОК ДОСЛІДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОГРАФІЇ (1965 – 2002 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок