Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ЗДОРОВ’Я ТА ШЛЯХИ КОРЕЦІЇ ВЕГЕТИВТИВНИХ ДИСФУНКЦІЙ У ПІДЛІТКІВ, МЕШКАНЦІВ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ЗДОРОВ’Я ТА ШЛЯХИ КОРЕЦІЇ ВЕГЕТИВТИВНИХ ДИСФУНКЦІЙ У ПІДЛІТКІВ, МЕШКАНЦІВ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ЗДОРОВ’Я ТА ШЛЯХИ КОРЕЦІЇ ВЕГЕТИВТИВНИХ ДИСФУНКЦІЙ У ПІДЛІТКІВ, МЕШКАНЦІВ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,68 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ОСТРОВСЬКА Людмила Іванівна
УДК 616.12-009-053.2
ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ЗДОРОВ’Я ТА ШЛЯХИ КОРЕЦІЇ
ВЕГЕТИВТИВНИХ ДИСФУНКЦІЙ У ПІДЛІТКІВ,
МЕШКАНЦІВ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті
ім. М.І.Пирогова МОЗ України
Науковий керівник: Кандидат медичних наук, доцент
Попов Володимир Петрович,
Вінницький національний медичний
університет ім. М.І.Пирогова, м. Вінниця,
доцент кафедри педіатрії
Офіційні опоненти: Доктор медичних наук, професор
Коренєв Микола Михайлович
Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків
АМН України, м. Харків,
завідуючий відділом педіатрії, директор
Доктор медичних наук, професор,
член-кореспондент АМН України
Майданник Віталій Григорович
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця, МОЗ України, м. Київ,
завідуючий кафедрою педіатрії №4
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України
Захист дисертації відбудеться “_22__” “_12____”2004р. о _12__ год. на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д.64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти за адресою (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
Автореферат розісланий “19__” “__11________”2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради Савво В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значимість проблеми здоров’я підлітків останнім часом зростає, оскільки стан здоров’я дітей і підлітків постійно змінюється, виникають нові закономірності поширеності та характеру патології дитячого віку (Є.Г. Гончарук, В.Г. Кундієв, 1995, О.С. Копилов, М.В. Курик, 1995). За даними Ю.Г. Антипкіна з співавторами (1996) простежується подальша тенденція до зростання захворюваності дітей і підлітків в останні роки. Незадовільний стан здоров’я дітей і підлітків є важливою соціально-економічною проблемою (О.С. Копилов, М.В. Курик, 1995, Ю.А. Ямпольська, 1996). Зважаючи на значні анатомо-фізіологічні зміни в пре- та пубертатному періоді, шкідливі для здоров’я чинники в цьому періоді набувають особливого значення (А.А.Єфімова, 1995).
Найбільш частою патологією дитячого віку є вегетативна дисфункція. Вона складає 20-30% всіх захворювань дитячого віку (В.Г.Майданник, В.Д.Чеботарьова, В.Г.Бурлай, М.М.Кухта, 1999). У 80-85% підлітків причиною артеріальної гіпертензії є саме ВД (О.Г.Морозова, 1998). Згідно з дослідженнями групи експертів ЮНЕСКО в загальній структурі серцево-судинних захворювань вегетативні дисфункції складають 32-50% (В.Н.Грошев, 1995). Вегетативні порушення у 33,5% дітей зберігаються в подальші періоди життя, в багатьох випадках вони сприяють виникненню гіпо- або гіпертонічної хвороби, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця. Все це робить проблему досить актуальною для подальшого вивчення.
Багаточисельність факторів ризику виникнення вегетативних розладів, різний рівень порушень, різноманітність клінічних проявів вимагають подальшого вивчення на різних рівнях розвитку ВД. Беручи до уваги, що медичне обслуговування підлітків з вегетативними дисфункціями в містах Вінницької області здійснюється здебільшого педіатрами, необхідно зосередити увагу на питаннях стану здоров’я підлітків з ВД з метою вдосконалення лікування, реабілітації та подальшого спостереження. Оскільки кожна клінічна форма вегетативної дисфункції відрізняється за клінічним перебігом, показниками вегетативного статусу, слід виявити характерні особливості для кожного типу ВД, а також обґрунтувати шляхи корекції виявлених порушень.
У літературі є повідомлення про зв’язок конституції з типом вегетативної дисфункції. Діти з вихідною симпатикотонією частіше худі чи мають нормальну масу при підвищеному апетиті. При ваготонії вони схильні до повноти, мають збільшені лімфатичні вузли, мигдалики, аденоїди, тимус (Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ЗДОРОВ’Я ТА ШЛЯХИ КОРЕЦІЇ ВЕГЕТИВТИВНИХ ДИСФУНКЦІЙ У ПІДЛІТКІВ, МЕШКАНЦІВ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок