Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фармакогностичне вивчення рослин порядку березоцвіті та отримання нових біологічно активних субстанцій різної спрямованості дії

Фармакогностичне вивчення рослин порядку березоцвіті та отримання нових біологічно активних субстанцій різної спрямованості дії

Назва:
Фармакогностичне вивчення рослин порядку березоцвіті та отримання нових біологічно активних субстанцій різної спрямованості дії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,89 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Національний фармацевтичний університеТ
ХВОРОСТ Ольга Павлівна
УДК 615.322:582.632.1:547.9:577.15/.17
Фармакогностичне вивчення
рослин порядку березоцвіті та отримання нових біологічно активних субстанцій
різної спрямованості дії
15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фармацевтичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ботаніки Національного фармацевтичного університету України (м. Харків).
Науковий консультант: доктор фармацевтичних наук, професор
Сербін Анатолій Гаврилович
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри ботаніки
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
КОМІСАРЕНКО АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ,
Національний фармацевтичний університет,
професор кафедри хімії природних сполук
доктор фармацевтичних наук
МАЗУЛІН ОЛЕКСАНДР ВЛАДИЛЕНОВИЧ
Запорізький державний медичний університет, завідувач кафедри післядипломної підготовки з фармації
доктор фармацевтичних наук
КОНОВАЛОВА ОЛЕНА ЮРІЇВНА
Медичний інститут Української асоціації народної медицини, завідувачка кафедри фармацевтичної хімії та фармакогнозії
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика, кафедра фармацевтичної хімії та фармакогнозії
Захист відбудеться “_24_” _____березня__ 2006 року о ___10 00___ годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “22” ___лютого____ 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
професор Л.М.Малоштан
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми: Лікарські рослини в останні часи зайняли надійні позиції в традиційній медицині з-за безперечних переваг: спорідненості хімічної природи фітопрепаратів до організму людини; широкого спектру біологічної дії тощо. Актуальним є й комплексна переробка сировини, розробка нових вітчизняних субстанцій рослинного походження, їх стандартизація та впровадження в промислове виробництво.
Перспективними рослинами в цьому плані є представники порядку березоцвіті Betulales: родів береза (Betula) та вільха (Alnus) родини березові (Betulaceae), родів ліщина (Corylus), граб (Carpinus) та хмелеграб (Ostrya) родини ліщинові (Corylaceae), що є досить розповсюдженими в нашій країні, здавна і широко використовуються науковою та народною медициною в різних аспектах. Так, бруньки та листя берези бородавчастої та берези пухнастої використовують як антимікробне, протизапальне, сечо- та жовчогінне, вітамінне, при захворюваннях шкіри, супліддя вільхи клейкої та вільхи сірої науковою медициною використовуються як кровоспинне, протизапальне, в’яжуче, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Крім того, листя і кору цих видів вільхи в народній медицині застосовують як в’яжуче, ранозагоююче, при новоутвореннях. Кора та листя ліщини звичайної народною медициною використовуються як протизапальне, при дизентерії, варикозному розширенні судин тощо. Граб звичайний відомий як протимікробне. Тому пошук нових видів лікарської рослинної сировини серед рослин вітчизняної флори, в першу чергу серед представників порядку березоцвіті, є актуальною задачею фармації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт Національного фармацевтичного університету (НФаУ) (№ державної реєстрації 0198U007008) та Проблемної комісії “Фармація” МОЗ і АМН України.
Мета і задачі дослідження. Мета нашого дослідження – вивчення хімічного складу різних видів рослинної сировини з представників родів береза та вільха родини березові та ліщина, граб, хмелеграб родини ліщинові, визначення кількісного вмісту ряду груп біологічно активних речовин (БАР); розробка технології отримання біологічно активних субстанцій з цих видів сировини, встановлення їх біологічної активності, а також анатомо-гістохімічних ознак, визначення перспектив застосування в медицині та створення на їх основі нових лікарських субстанцій різної спрямованості дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Фармакогностичне вивчення рослин порядку березоцвіті та отримання нових біологічно активних субстанцій різної спрямованості дії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок