Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ ДІТЕЙ І МОЛОДІ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА

ФОРМУВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ ДІТЕЙ І МОЛОДІ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА

Назва:
ФОРМУВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ ДІТЕЙ І МОЛОДІ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,37 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ І ОСВІТИ ДОРОСЛИХ
ОРЛОВА Наталія Володимирівна
УДК 37(09)(477)
ФОРМУВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ ДІТЕЙ І МОЛОДІ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Біда Олена Анатоліївна, професор кафедри теорії та історії педагогіки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Онищук Людмила Анатоліївна, професор кафедри теорії та історії педагогіки Гуманітарного інституту Київського міського педагогічного університету імені Б.Д. Грінченка;
кандидат педагогічних наук, доцент
Довга Тетяна Яківна, доцент кафедри педагогіки початкової освіти та соціальної педагогіки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
Захист відбудеться 26 червня 2008 року о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України за адресою 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту
педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 24 травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.В. Лапаєнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Сучасний етап реформування освіти в Україні вимагає радикальних змін у навчанні й вихованні підростаючого покоління. Національною доктриною розвитку освіти (2002 р.), Державною програмою „Вчитель” (2002 р.) та іншими нормативними документами визначено, що саме вчителю належить ключова роль в освіті, адже через його діяльність відбувається становлення громадянина як особистості і фахівця, зміцнюється інтелектуальний і духовний потенціал нації. Відповідно до вимог сьогодення школа покликана сформувати особистість майбутнього громадянина, який самостійно набуватиме знання, орієнтуватиметься в швидкому потоці інформації, самовдосконалюватиметься.
Реформування системи освіти сприяло появі та розвитку низки прогресивних тенденцій: зроблено значні кроки щодо розбудови національної школи, здійснюється гуманітаризація, диференціація змісту освіти та організації навчально-виховного процесу, з’явилися різні типи ВНЗ, освіта поступово переорієнтовується на розвиток особистості як головну мету освітнього процесу. Але ці зміни через певні об’єктивні та суб’єктивні чинники не значною мірою відображаються на діяльності сільських шкіл.
Проблема розвитку сучасної сільської школи стала предметом наукових досліджень та привернула увагу науковців і практиків, оскільки суспільство висуває нові вимоги до якості освіти. Рівень освіти, здобутої учнями у міських загальноосвітніх закладах, поступається рівню освіти, здобутої учнями у школах, що функціонують у великих селищах і селах.
Сьогодні вітчизняні та зарубіжні вчені працюють над розробкою стратегічних напрямів і пошуку інноваційних підходів до розвитку освіти у сільській місцевості з урахуванням сучасних тенденцій і потреб суспільства. Проблема забезпечення сприятливих умов для здобуття якісної освіти як у міській, так і в найбільш віддаленій сільській школі стає стратегічною. Як забезпечити реалізацію поставлених завдань, якими засобами домогтися їх успішного вирішення, саме з цих позицій розглядаються нові підходи до моделі розвитку сучасної школи. XXI століття ввійде в історію, як століття освіти з її проблемами, пошуками, досягненнями й нерозв’язаними проблемами. Провідні українські та зарубіжні вчені завжди цікавилися проблемами духовності людини, її духовної самореалізації. Саме тому важливим завданням системи освіти є цілеспрямоване формування свідомості, бажання та потреба у духовному розвитку кожного громадянина.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ ДІТЕЙ І МОЛОДІ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок