Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особистісні кореляти успішності інтерпретації хореографічного тексту

Особистісні кореляти успішності інтерпретації хореографічного тексту

Назва:
Особистісні кореляти успішності інтерпретації хореографічного тексту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,50 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
СЕМАК ОЛЕНА ОЛЕГІВНА
УДК 159.922.75:799.3
Особистісні кореляти успішності інтерпретації хореографічного тексту
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника на кафедрі загальної і експериментальної психології.
Науковий керівник – доктор психологічних наук,
професор Москалець Віктор Петрович
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника МОН України
завідувач кафедри загальної та експериментальної психології.
Офіційні опоненти – член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук,
професор Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Лабораторія психології особистості ім. П.Р. Чамати, завідувач;
кандидат психологічних наук, доцент
Папуча Микола Васильович,
Ніжинський державний педагогічний університет МОН України,
кафедра психології, завідувач.
Провідна установа – Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка МОН України, кафедра психології.
Захист відбудеться 22 січня 2003 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ – 33, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Автореферат розісланий 20 грудня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Увага до експресивних форм вияву поведінки людини спостерігається на сторінках психолого-орієнтованої літератури досить тривалий час, і в цьому плані, передусім за обсягом накопиченого матеріалу, психологія, здавалось б, не має підстав скаржитися ані на відсутність інтересу до згаданої реальності, ані на брак досвіду експериментальної розробки останньої. І все таки традиційна вже для сьогодення критика на адресу психології виявилися чи не найгострішою саме в галузі, предметом вивчення якої є феноменологія невербальної (нонвербальної, паралінгвістичної, екстралінгвістичної) поведінки.
Прикметно, що найбільше критикується не стільки обмеженість дослідницької практики лабораторними (камерними) прийомами, відповідно і бідність результатів, скільки відсутність прогресу в розвиткові методологічних засад, належна чутливість психології до нових вимог, що ставляться перед нею актуальними потребами суспільства загалом, освітянської практики – зокрема.
Серед вимог, сформульованих Державною національною програмою (“Освіта. Україна ХХІ ст”.) і Національною доктриною розвитку освіти України в ХХІ ст. (на період до 2025 р.) принцип гуманізації й гуманітаризації є пріоритетним, тобто таким, що має визначати загальну стратегію і розвивальний ефект навчально-виховних заходів. Першочергового значення наадається розвитку художньо-естетичної культури молодої людини, її духовного і особистісного потенціалу. Пануючий й досі в системі освіти культ сцієнтизму із притаманним йому суб’єкт – об’єктним підходом позбавляє особистість можливості сприймати, розуміти й інтерпретувати особливий за своєю природою й системою виразних засобів (невербальної мови) світ мистецтва, зокрема хореографічного, як своєрідну змістово-смислову реальність, що відкриває, актуалізує себе у формі, принципово неприступній для осмислення її виключно на ґрунті об’єктних (фізичних) характеристик.
Наслідком цього можуть бути такі непоодинокі узагальнюючі характеристики сучасного стану художньої свідомості як її “криза”, “занепад”, “інфляція” тощо. Попри відомі проблеми художнього розвитку особистості, в тому числі й засобами хореографічного мистецтва (А. Ваганова, Т. Казарінова, М. Кожухова, Е. Корольова, І. Поклад, Л. Роговик, А. Тараканова, В. Уральська, Є. Фетісова, М. Юсим), реальні можливості експериментального розв’язання висунутої проблеми психологія і педагогіка отримали лише в останній час завдяки концептуальній та емпіричній проробці поняття інтерпретації, здійсненого в рамцях психологічної герменевтики (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Особистісні кореляти успішності інтерпретації хореографічного тексту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок