Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ТРАНСФЕР У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ТРАНСФЕР У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ТРАНСФЕР У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
 
ЧОБОТЮК Олександр Іванович
УДК 339.924
МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ТРАНСФЕР У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.05.01. – Світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник Доктор економічних наук, професор
Румянцев Анатолій Павлович
Київський національний університет імені
Тараса Шавченка,
Завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти Доктор економічних наук, професор
Будкін Віктор Сергійович
Інститут Світової економіки і міжнародних відносин НАН України,
Провідний науковий співробітник
Кандидат економічних наук, доцент
Гребельник Олександр Петрович
Київський національний торговельно-економічний університет,
Доцент кафедри зовнішньоекономічної діяльності
Провідна установа Київський національний економічний університет,
кафедра міжнародного менеджменту
Захист відбудеться 27.05.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань Вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий 24.04.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., доцент Мазуренко В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. За сучасних умов в нашій державі здійснюється системна трансформація суспільного виробництва, яка спрямована на розвиток ринкової економіки, досягнення стабілізації національного господарства. Цей процес відбувається не ізольовано, а передбачає використання зовнішніх чинників. Серед останніх одне з центральних місць посідає виважене впровадження в національних межах переваг сукупного науково-технічного потенціалу країн світового співтовариства. Головним напрямом використання здобутків у сфері науки і техніки є міжнародний науково-технічний обмін. Його впровадження і розвиток виступає важливою умовою здійснення ринкових перетворень та досягнення економічного зростання України.
Світовий досвід засвідчує, що сучасна наука і техніка є основою економічної, політичної та соціальної стратегії промислово розвинутих країн. Науково-технічний розвиток будь-якої країни цілковито залежить від ефективності інтелектуальної, творчої діяльності людини, водночас ефективність інтелектуальної діяльності визначається рівнем усвідомлення значення такої діяльності стосовно створення для неї сприятливих умов та розвитку суспільства загалом. Наука не може успішно розвиватися, якщо виробництво не забезпечить її необхідними: устаткуванням, приладами й інструментами. Виробництво, в свою чергу, не може розвиватися без розвитку науки. Через це традиційно передові виробництва країн Європи і Північної Америки – регіонів, які мають інтелектуальну (за рівнем наукових досліджень і створення виробництв високих технологій) перевагу, вживають заходів щодо його збереження, спрямовуючи кошти на розвиток науки і техніки - як основи найбільш прибуткових конкурентноспроможних виробництв.
За умов, коли відбувається структурна перебудова економіки нашої держави, а платоспроможність вітчизняної промисловості щодо купівлі нових технологій дуже низька, все більш актуальними повстають питання розвитку інноваційного бізнесу, пошуку інвесторів, нових галузей застосування і нових ринків збуту новітніх технологій. Важливою є реалізація шляхом комерціалізації оригінальних наукомістких технологій і продуктів інтелектуальної праці, накопичених вченими і фахівцями України впродовж тривалого часу. Тому сьогодні усе сильніше відчувається потреба в більш глибокому розумінні сутності, закономірностей і специфіки розвитку інноваційних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ТРАНСФЕР У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок