Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ І ЗАСОБИ СТИСКУ ДАНИХ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

МОДЕЛІ І ЗАСОБИ СТИСКУ ДАНИХ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
МОДЕЛІ І ЗАСОБИ СТИСКУ ДАНИХ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Зубань Юрій Олександрович
УДК 004.627
МОДЕЛІ І ЗАСОБИ СТИСКУ ДАНИХ
В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
05.13.06 - автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі електроніки і комп’ютерної техніки Сумського державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Борисенко Олексій Андрійович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри електроніки і комп’ютерної техніки
Офіційні опоненти:
д-р техн. наук, професор Аліпов Микола Васильович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри електронних обчислювальних машин;
канд. техн. наук, доцент Губка Сергій Олексійович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ", заст. зав. кафедри інформаційних управляючих систем
Провідна установа –
Херсонський державний технічний університет, кафедра інформаційних технологій, Міністерство освіти і науки України, м. Херсон.
Захист відбудеться 03.11.2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна,14, тел. (057)-7021-451.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий 01.10.2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. М. Левикін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науково-технічний прогрес суспільства нерозривно пов'язаний з розвитком і впровадженням інформаційних технологій управління. Україна, будучи частиною світової суспільно-економічної системи, також реалізує програму загальної інформатизації. Будь-яка система управління, у тому числі автоматизована, не може працювати без інформації про стан керованого об'єкта і зовнішнього середовища, без передачі інформації про прийняті керуючі впливи. У технічних системах джерелом інформації про стан керованого процесу або об'єкта є, як правило, технічні засоби – вимірювальні прилади, датчики і перетворювачі. В АСУ – це, головним чином, системи нижчого рівня управління. Визначення оптимальних обсягів інформації, що надходить у різні органи управління, і розподілу потоків інформації в часі і просторі, – необхідна умова ефективного функціонування АСУ.
Розвиток вищезгаданих інформаційних мереж і систем привів до істотного зростання інформаційних потоків між територіально розміщеними джерелами й одержувачами повідомлень. Підвищення ефективності систем управління досягається за рахунок застосування відповідних економіко-математичних методів, а також використання технічних засобів збору, передачі, збереження й обробки інформації. Для підвищення ефективності використання комунікаційних та інформаційно-обчислювальних ресурсів зазначених систем важливу роль відіграють методи скорочення надмірності, що забезпечують стиск обсягу інформації, яка передається чи запам'ятовується. Це дозволяє істотно розвантажити канали зв'язку та системи обробки і збереження даних за рахунок виключення надлишкових повідомлень, що еквівалентно підвищенню пропускних здатностей інформаційних систем або збільшенню ємності запам'ятовувальних пристроїв.
Існує багато вагомих причин виділяти ресурси АСУ з розрахунку на стисле представлення, тому що більш швидка передача даних і скорочення простору для їх збереження дозволяють зберегти значні ресурси і поліпшити показники АСУ. Розроблення ефективних засобів стиску даних є частиною основних вимог до інформаційного забезпечення АСУ.
Розроблення таких способів представлення даних, при яких простір витрачається більш ощадливо, були започатковані в сорокових роках минулого століття. К. Шеннон розробив більшість базових понять, Д. Хаффманом був запропонований алгоритм одержання оптимального коду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛІ І ЗАСОБИ СТИСКУ ДАНИХ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок