Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТИЧНИЙ ІНТЕЛЕКТУАЛІЗМ ПУБЛІЦИСТИКИ ІВАНА ДЗЮБИ ТА ВАЦЛАВА ГАВЕЛА

ЕТИЧНИЙ ІНТЕЛЕКТУАЛІЗМ ПУБЛІЦИСТИКИ ІВАНА ДЗЮБИ ТА ВАЦЛАВА ГАВЕЛА

Назва:
ЕТИЧНИЙ ІНТЕЛЕКТУАЛІЗМ ПУБЛІЦИСТИКИ ІВАНА ДЗЮБИ ТА ВАЦЛАВА ГАВЕЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,72 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут журналістики
Залізняк Юрій Богданович
УДК 070: [17.03: 82-92] І.Дзюба, В.Гавел
ЕТИЧНИЙ ІНТЕЛЕКТУАЛІЗМ ПУБЛІЦИСТИКИ ІВАНА ДЗЮБИ ТА ВАЦЛАВА ГАВЕЛА
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Кость Степан Андрійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри української преси
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Шкляр Володимир Іванович,
Київський національний
університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри міжнародної журналістики
кандидат філологічних наук, професор
Полковенко Віктор Васильович,
Українська енциклопедія імені Миколи Бажана,
науковий редактор Головної редакції
зводу пам’яток історії та культури України
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет (МОН України)
Захист дисертації відбудеться “14” березня 2007 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26. 001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий 14 лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук, професор Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність звернення до теми етичного інтелектуалізму в публіцистиці І. Дзюби і В. Гавела зумовлена передусім її новизною. Рівень наукового опрацювання проблеми на час написання роботи ще не можна назвати достатнім. Попри давні традиції східноєвропейської публіцистики та фактичне використання принципів етичного інтелектуалізму уваги на працях саме Івана Дзюби і Вацлава Гавела досі зосереджено не було. Зазвичай, їх публіцистичні твори досліджували, акцентуючи увагу на інших особливостях форми текстів та їх змісту. Про це писали в своїх працях, дослідженнях та публікаціях Григорій Аврахов, Людмила Алексєєва, Джон Армстронг, Наталія Баций, Дженіфер Бін, Пьотр Вандич, Ян Владислав, Іван Гель, Ольга Гнатюк, Дмитро Дроздовський, Ричард Ебелінг, Томас Гартон Еш, Олена Заплотинська, Еббі Іннес, Уолтер Кепс, Ян Кліма, Іван Лисяк-Рудницький, Ян Лукеш, Адам Міхнік, Володимир Нагірний, Леонід Плющ, Мирослав Прокоп, Анатолій Русначенко, Ричард Стенджер, Василь Стус, Владімір Тисменяну, Пітер Тома, Енн Шигі та чимало інших поважних науковців.
До написання цієї дисертації водночас спонукає морально-етична криза світоустроєвих концепцій кінця ХХ – початку ХХІ століть, сумнівний диктат засад ліберально-демократичного суспільства як нібито досконалої форми співжиття індивідів, а також потреба ґрунтовного дослідження процесу формування новітнього типу етичного інтелектуалізму на посттоталітарних теренах Центрально-Східної Європи. Новим є виокремлення саме Івана Дзюби та Вацлава Гавела з усього публіцистичного спектру Центрально-Східної Європи, спроба зведення їх в одній роботі, підхід до аналізу їх творчості, кут зору, під яким розглядатимемо об’єкт нашого дослідження.
Сама специфіка публіцистики цих двох авторів вимагає нового підходу до її оцінки – зважаючи на присутність рис етичного інтелектуалізму у текстах І.Дзюби і В. Гавела. Аналіз певних знакових фрагментів їх публіцистичних праць може стати суттєвим поступом у дослідженні новочасного досвіду східноєвропейського інтелектуалізму на тлі трансформацій європейських та світових традицій, ціннісних орієнтацій і тенденцій розвитку. Що ж стосується правомірності зарахування цих публіцистів до еліти обох націй, то сам факт існування розглянутих нижче праць та окреслених у них проблем дозволяє стверджувати, що й Іван Дзюба, і Вацлав Гавел були і є повноправними організаторами, політичними і духовними лідерами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ЕТИЧНИЙ ІНТЕЛЕКТУАЛІЗМ ПУБЛІЦИСТИКИ ІВАНА ДЗЮБИ ТА ВАЦЛАВА ГАВЕЛА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок