Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ І ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ РОБОТИ БЕНЗИНОВОГО ДВИГУНА НА ХОЛОСТОМУ ХОДІ ВІДКЛЮЧЕННЯМ ОКРЕМИХ РОБОЧИХ ЦИКЛІВ

ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ І ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ РОБОТИ БЕНЗИНОВОГО ДВИГУНА НА ХОЛОСТОМУ ХОДІ ВІДКЛЮЧЕННЯМ ОКРЕМИХ РОБОЧИХ ЦИКЛІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ І ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ РОБОТИ БЕНЗИНОВОГО ДВИГУНА НА ХОЛОСТОМУ ХОДІ ВІДКЛЮЧЕННЯМ ОКРЕМИХ РОБОЧИХ ЦИКЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,59 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
войтюк Сергій Дмитрович
УДК 621.434
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ І ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ
РОБОТИ БЕНЗИНОВОГО ДВИГУНА НА ХОЛОСТОМУ ХОДІ
ВІДКЛЮЧЕННЯМ ОКРЕМИХ РОБОЧИХ ЦИКЛІВ
Спеціальність 05.05.03 – Теплові двигуни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Трактори і автомобілі” Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор Філіппов Анатолій Захарович, Національний аграрний університет, завідуючий кафедрою “Трактори і автомобілі”.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Драганов Борис Харлампійович, Національний аграрний університет, професор кафедри теплоенергетики.
кандидат технічних наук, доцент Докуніхін Валерій Зосимович, Житомирський державний агроекологічний університет, завідувач кафедри технічного сервісу і інженерної екології.
Провідна установа: | Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, кафедра “Двигуни внутрішнього згоряння”, м. Харків.
Захист відбудеться “29”квітня 2004 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.03 в Національному транспортному університеті за адресою: 01010, Україна, м. Київ, вул. Суворова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий “23” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________ В. П. Матейчик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний період розвитку двигунобудування основною енергетичною установкою автомобіля продовжує залишатись двигун внутрішнього згоряння (ДВЗ) зі всіма його позитивними і негативними характеристиками. До останніх, особливо для бензинових двигунів, слід віднести суттєве погіршення економічності і токсичності при роботі на часткових навантаженнях і холостому ході, доля роботи двигуна на яких в реальних умовах експлуатації становить відповідно 85 і 35 %. Вирішення цієї проблеми до цього часу залишається актуальним.
Значного поліпшення економічних і екологічних показників при роботі двигуна на часткових режимах можна досягти застосуванням нового методу регулювання потужності – відключенням окремих робочих циклів. Проведені професором А.З.Філіпповим в 70…90-х роках дослідження показали, що економічність двигуна з регулюванням потужності відключенням окремих робочих циклів (ДРЦ) при роботі на часткових режимах покращується в середньому до 20з одночасним зменшенням в 1,5…2 рази концентрації продуктів неповного згоряння.
Для подальшого удосконалення цієї системи необхідно продовжити її дослідження, в тому числі і при роботі двигуна на холостому ході, дослідивши при цьому його економічні, екологічні і динамічні показники. Саме цим питанням і присвячується дана робота.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у відповідності з державною науково-технічною програмою (ДНТП) “Механізація, електрифікація та автоматизація сільськогосподарського виробництва, ефективне використання с.г. техніки” на кафедрі “Трактори і автомобілі” Національного аграрного університету за держбюджетною темою Кабінету Міністрів України “Підвищення економічних і екологічних показників теплових двигунів” (1998…2002 р.р.), номер держреєстрації 0198U004090.
Мета і задачі дослідження полягають в підвищенні економічних і екологічних показників багатоциліндрових бензинових двигунів при роботі на холостому ході шляхом відключення окремих робочих циклів.
В зв’язку з цим необхідно вирішити такі задачі:
-
обґрунтувати доцільність використання ДРЦ при роботі двигуна на холостому ході;
-
дослідити можливості покращення економічних і екологічних показників роботи ДРЦ на холостому ході;
-
виконати теоретичні дослідження робочого процесу на холостому ході;
-
виконати теоретичні дослідження динамічних показників ДРЦ в режимі холостого ходу;
-
виконати експериментальні дослідження економічних, екологічних і динамічних показників ДРЦ на холостому ході;
-
визначити оптимальний алгоритм переміщення робочих циклів по циліндрах двигуна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ І ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ РОБОТИ БЕНЗИНОВОГО ДВИГУНА НА ХОЛОСТОМУ ХОДІ ВІДКЛЮЧЕННЯМ ОКРЕМИХ РОБОЧИХ ЦИКЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок