Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УТВОРЕННЯ ХРИСТИЯНСЬКО-ДЕМОКРАТИЧНОГО СОЮЗУ І ЙОГО УЧАСТЬ У ДЕРЖАВОТВОРЧОМУ ПРОЦЕСІ НІМЕЧЧИНИ (1945-1950 рр.)

УТВОРЕННЯ ХРИСТИЯНСЬКО-ДЕМОКРАТИЧНОГО СОЮЗУ І ЙОГО УЧАСТЬ У ДЕРЖАВОТВОРЧОМУ ПРОЦЕСІ НІМЕЧЧИНИ (1945-1950 рр.)

Назва:
УТВОРЕННЯ ХРИСТИЯНСЬКО-ДЕМОКРАТИЧНОГО СОЮЗУ І ЙОГО УЧАСТЬ У ДЕРЖАВОТВОРЧОМУ ПРОЦЕСІ НІМЕЧЧИНИ (1945-1950 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,35 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КУПРІЙ ТЕТЯНА ГЕОРГІЇВНА
УДК 94:321(430)
УТВОРЕННЯ ХРИСТИЯНСЬКО-ДЕМОКРАТИЧНОГО СОЮЗУ
І ЙОГО УЧАСТЬ У ДЕРЖАВОТВОРЧОМУ ПРОЦЕСІ НІМЕЧЧИНИ
(1945-1950 рр.)
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент
Іванов Олександр Федорович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри нової та новітньої історії
зарубіжних країн, заступник начальника
Управління міжнародних зв’язків
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор
Кудряченко Андрій Іванович,
Національний інститут стратегічних досліджень,
завідувач відділу стратегії розвитку
політичної системи і громадянського суспільства
кандидат історичних наук
Чорногор Ярослав Олексійович,
Інститут світової економіки
та міжнародних відносин НАН України,
науковий співробітник відділу
трансатлантичних досліджень
Провідна установа Чернівецький державний університет
імені Юрія Федьковича
Захист відбудеться „_14_” 05___ 2007 р. о __ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.01 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “_12_” ___04______ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Казакевич Г. М.


Загальна характеристика дисертації
Структура дисертації зумовлена метою та завданнями дослідження. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел і літератури та додатків. Загальний обсяг дисертації 226 c. (обсяг основного тексту 185 c.). Список використаних джерел і літератури містить 342 позиції; 10 додатків.
Вступ. Актуальність дослідження. Одним із найяскравіших виявів процесу політичного відродження післявоєнної Німеччини стало утворення Християнсько-демократичного союзу – нової політичної партії з широкою соціальною базою. Науковий аналіз зародження і формування партії християнських демократів у другій половині 40-х років XX ст. дозволяє глибше з’ясувати закономірності й особливості розвитку політичних процесів у Німеччині після 1945 року, дослідити формування нового партійного ландшафту, відмінного в східній і західних зонах окупації.
У дослідженні розкриваються основні аспекти утворення, становлення й діяльності ХДС Німеччини в перші повоєнні роки, що має не лише науково-пізнавальний, а й значний практичний інтерес. Як покажуть наступні повоєнні десятиліття, ХДС стане провідною політичною силою в Німеччині і не раз очолюватиме урядові коаліції у ФРН. З осені 2005 р. після семирічного періоду перебування в опозиції ХДС знову повернувся до урядової діяльності, сформувавши разом із СДПН за підсумками позачергових парламентських виборів, другу в історії ФРН „велику коаліцію”. Уперше в політичній історії Німеччини Федеральний уряд очолила жінка – лідер Християнсько-демократичного союзу Ангела Меркель.
Актуальність обраної теми зумовлюється також тим, що в країнах Західної Європи спостерігається значний вплив католицизму і діють християнські партії, які об’єднують представників різних прошарків та верств населення. В Україні процес формування політичних партій та визначення їх місця й ролі в політичному житті країни перебуває в стадії становлення. Партії, які виникають і виходять на політичну сцену України, формуються на різних ідейно-політичних засадах і перебувають у процесі пошуку своєї політичної ніші. Серед численних політичних утворень у нашій країні з’явилися, наприклад, Християнсько-демократична партія України, очолювана В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УТВОРЕННЯ ХРИСТИЯНСЬКО-ДЕМОКРАТИЧНОГО СОЮЗУ І ЙОГО УЧАСТЬ У ДЕРЖАВОТВОРЧОМУ ПРОЦЕСІ НІМЕЧЧИНИ (1945-1950 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок