Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАЦІОНАЛЬНІ МЕТОДИ РЕКОНСТРУКЦІЇ МІСЬКИХ СИСТЕМ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

РАЦІОНАЛЬНІ МЕТОДИ РЕКОНСТРУКЦІЇ МІСЬКИХ СИСТЕМ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

Назва:
РАЦІОНАЛЬНІ МЕТОДИ РЕКОНСТРУКЦІЇ МІСЬКИХ СИСТЕМ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,51 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури
Андрєєв Сергій Юрійович
УДК 697.34
РАЦІОНАЛЬНІ МЕТОДИ РЕКОНСТРУКЦІЇ МІСЬКИХ СИСТЕМ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
05.23.03 - вентиляція, освітлення та теплогазопостачання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Редько Олександр Федорович, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Іродов В’ячеслав Федорович, Дніпропетровський Національний університет, професор кафедри;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Роговий Михайло Іванович, Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного, Національна академія наук України.
Провідна установа: Національний технічний університет “ХПІ”, кафедра парогенераторобудування.
Міністерство освіти і науки України (м. Харків).
Захист дисертації відбудеться “ 10 ” березня 2004 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків., вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури.
Автореферат розісланий “ 5 ” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., професор М.І. Колотило


Актуальність роботи. Раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів – один з найбільш важливих принципів економічної політики кожної держави, особливо в умовах нестачі власних енергоресурсів. Якщо врахувати, що багато елементів системи теплопостачання (СТ) знаходяться у стані, який вимагає термінової реконструкції, то надзвичайно актуальною стає вимога до забезпечення оптимальності цієї реконструкції, тобто до забезпечення максимального збільшення економічності за умов мінімальних капіталовкладень та умов зменшення терміну окупності.
Реконструкція відбувається при зафіксованих максимальному навантаженні на СТ, конфігурації трубопровідних систем, розташуванні опалювальних котелень (ОК) та ТРС (теплорозподільчих станцій). Оптимізуються: склад котельного обладнання, схеми насосного обладнання та установки теплообмінників на опалювальній котельній та на ТРС, діаметри трубопроводів та інше.
Розв’язанню саме цієї задачі присвячена дисертація, що визначає її актуальність. Розглядаються два варіанти реконструкції СТ, що найбільш часто зустрічаються. У першому варіанті (залежна система) потрібні зафіксовані витрати теплоносія у опалювальному районі (Gр, кг/с) підтримуються за рахунок установки відповідного насосного обладнання на ОК або на вході у тепловий район. У другому (незалежна система) – ця мета досягається шляхом створення двохконтурної незалежної системи теплопостачання з використанням теплообмінників. Витрати у зовнішньому контурі не змінюються, а у внутрішньому залежать від кількості ввімкнутих котлів.
Оскільки алгоритм обчислення цільової функції задачі оптимального проектування та реконструкції (економічна ефективність) достатньо складний, а кількість перемінних, що визначають схему та розміри СТ та оптимізуються, складає декілька десятків, задача оптимальної реконструкції СТ може бути реалізована тільки з використанням сучасних комп’ютерних технологій. Саме так задача розв’язується у цій дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана автором у 1997-2003 роках у відповідності з Держпрограмою Міністерства Освіти України “Енергоресурсозберігаючі технології раціонального використання палива у будівельному виробництві” д/б теми № 0045 і відповідає основним напрямкам наукової роботи кафедри ТГВ і ТВЕР ХДТУБіА.
Метою дослідження є зниження витрат на ОК та у теплових мережах (ТМ) шляхом вибору оптимального складу котлів, схем підмішування теплоносія у залежних СТ та схем підключення теплообмінників у незалежних СТ, а також оптимальних діаметрів трубопровідних мереж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РАЦІОНАЛЬНІ МЕТОДИ РЕКОНСТРУКЦІЇ МІСЬКИХ СИСТЕМ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок