Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИКА ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ПРОСТОРОВИХ ВАНТОВИХ СИСТЕМ З ПРОКОВЗНИМИ ВАНТАМИ

СТАТИКА ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ПРОСТОРОВИХ ВАНТОВИХ СИСТЕМ З ПРОКОВЗНИМИ ВАНТАМИ

Назва:
СТАТИКА ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ПРОСТОРОВИХ ВАНТОВИХ СИСТЕМ З ПРОКОВЗНИМИ ВАНТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШИМАНОВСЬКА Марина Олександрівна
УДК 624.04
СТАТИКА ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ
ПРОСТОРОВИХ ВАНТОВИХ СИСТЕМ
З ПРОКОВЗНИМИ ВАНТАМИ
05.23.17 – будівельна механіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відкритому акціонерному товаристві Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій імені В.М.Шимановського.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
ГОРДЕЄВ Вадим Миколайович,
Відкрите акціонерне товариство Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського, перший заступник голови правління.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
ПЕРЕЛЬМУТЕР Анатолій Вікторович,
Науково-виробниче товариство з обмеженою відповідальністю СКАД-СОФТ, головний науковий співробітник;
кандидат технічних наук
ХУДОЛІЙ Сергій Миколайович,
Національний транспортний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри вищої математики.
Провідна установа:
Київський національний університет будівництва і архітектури, кафедра будівельної механіки Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться " 05 " жовтня 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.02 у Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий " 04 " вересня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук В.І. Каськів


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вантові системи широко використовуються у будівництві. Найбільш поширеними конструкціями є вантові покриття. Це покриття стадіонів, концертних залів, цирків, плавальних басейнів, аеровокзалів, ринків, павільйонів, гаражів. Несучою системою таких конструкцій є вантова сітка, натягнута на просторовий опорний контур. Серед вантових систем слід відзначити також антени приймальних і передавальних радіостанцій у діапазонах довгих, середніх та коротких хвиль, антени та рефлектори деяких радіотелескопів. До вантових систем належать також контактні сітки електричного транспорту разом з конструкціями, що їх підтримують. Вантові системи використовуються при спорудженні канатних доріг, кабель-кранів, створенні такелажного обладнання та в інших випадках.
Статика вантових сіток у випадку, коли відрізки вант нерухомо з’єднані у вузлах, вивчена досить повно. У той же час багато вантових систем мають у своєму складі ванти, які не з‘єднані нерухомо з сусідніми елементами. Зокрема, антенні системи мають у своєму складі рухомі і нерухомі блоки, які дозволяють вантам проковзувати (прокочуватися) одна відносно іншої. Є клас задач, пов‘язаних з визначенням початкової форми системи, де властивість проковзування можна використати з метою формоутворення.
Статика систем з проковзними вантами вивчена недостатньо. Для таких систем не відпрацьовані розрахункові схеми, методи та алгоритми їхнього розрахунку. Практично відсутні прикладні програми, за допомогою яких можна було б розрахувати вантову систему такого типу.
Задачі формоутворення вантових систем розв‘язуються, як правило, за допомогою емпіричних методів. Досить поширеним є метод визначення форми покриття під час монтажу системи. З теоретичних методів відомий метод погонних натягів. Проте ці методи не ставлять за мету отримати оптимальну конструкцію або досягти раціонального розкрою м’яких огороджувальних конструкцій, які спираються на вантову сітку.
Останнім часом досить поширеним є використання у вантових покриттях синтетичних матеріалів. Такі матеріали характеризуються низьким модулем пружності, і завдяки цьому елементи, виготовлені з них, мають великі відносні видовження. Теоретична основа прикладних програм не завжди базується на формулах, які враховують великі деформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТАТИКА ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ПРОСТОРОВИХ ВАНТОВИХ СИСТЕМ З ПРОКОВЗНИМИ ВАНТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок